SÖZCÜ TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, TRT’yi sert ifadelerle eleştirdi. TRT’nin SÖZCÜ TV'nin reklamını yayınlamadığını belirten Portakal, şu ifadeleri kullandı:

*Biz SÖZCÜ olarak bir reklam kampanyası başlattık. Birçok yerde billboardlarda yerlerimiz var. Verdik ilanı... Yönetim bir karar aldı, "radyolara da verelim dediler. Fatih, ana haber sunuyorum de, bir ses oku, bunu radyolarda yayınlayalım. Bir dinleyelim…" Öpücükle değil, parayla. Parasını vereceğiz kanallara...

*Bütün radyo kanallarına verdik. TRT’nin kapısı çalındı, "SÖZCÜ her yerde izleniyor. Biz parasını vereceğiniz, bu adamın sesini yayınlatmak istiyoruz" dediler. Adamlar yayınlatmadılar veya hayır dediler bize.

"İŞTE TRT MAALESEF BU"

*Ya arkadaş parasıyla yapacaksınız bunu, bedava istemedik sizden. Herhalde ‘Bu adam muhalifin tillahı, bunun sesi hiç olmaz, hayır’ dedi.

*Belki sözümüzü, belki tipimizi beğenmedi. Ama ben söyleyeyim neyimizi beğenmediğini… Düşüncemizi beğenmediği için. Çünkü yukarıdan öyle emir geliyor. İşte TRT maalesef bu. Diğer bütün radyolardan duyabilirsiniz sesimi, her yerden çıkabilirim.

"BU KARAR SİYASİ"

SÖZCÜ Televizyonu Genel Müdürü Alişer Delek ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Sözcü TV için bir radyo reklamı hazırladık.  Fatih Portakal‘ın sesiyle her akşam 19’da ana haber olduğunu söyleyen, o kadar. TRT kabul etmedi!!! Bu karar siyasidir. TRT de sahibinin sesidir. 

Ne iktidarlar ne hükümdarlar geldi geçti, gazetecilik yaşayacak…  Daha 1 yaşında iktidar ve muhalefet güdümlü kanalları geride bırakan SÖZCÜ TV görmezden gelemeyeceğiniz bir güce sahip. Gazetecilik! 

Kafanızı kuma gömseniz de, milletin parasını keyfinize ve siyasete kullanmaya  devam etmeyin… "