Corendon Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, Trendyol Süper Lig'in 17. haftasında gerçekleşecek olan Beşiktaş karşılaşmasının zor geçeceğini belirtti.

Takım, Beşiktaş ile yapılacak karşılaşmanın hazırlıklarını Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde Tekke liderliğinde gerçekleştirdi. Tekke, antrenman esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kendi sahalarında oynanması planlanan bir maçın ertelenmesi sonucu Beşiktaş'a deplasmana gideceklerini ifade etti.

Tekke, Beşiktaş maçının atmosferinin herkes tarafından bilindiğini söyledi ve ekledi:

Zaten kadro dışı ve sakat oyuncuları var. Maça kadar ne olacağı da belli değil. Neticesinde Beşiktaş takımıyla oynayacağız. Deplasmanda zor bir maç. Ama özellikle bu hafta bizim için bir şans açıkçası. Beşiktaş'ın durumu da ortada. Bunu değerlendirebiliriz. Kolay maç gözükmüyor.

"DAHA SERT OLMAMIZ LAZIM"

Corendon Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, devre arasına kadar takımın istenilen puanları toplamasını umduğunu dile getirdi.

Tekke, takımdaki mevcut zorluklara işaret ederek, "Özellikle takım savunmasında biraz daha yumuşağız, daha sert olmamız lazım. Ve bu arada daha henüz istediğimiz 11'i yakalamış değiliz. Farklı 11 ile birçok maça çıkma şansı bulduk. Son 3 maç, Konya maçı, kupa maçı, İstanbul maçı. Oyun olarak istediğimiz seviyelerde olmasak bile özellikle Kocaeli maçı çok olumlu diyebilirim." şeklinde konuştu.

Takımın savunma yönünde yumuşak olduğunu belirten ve ideal kadroyu henüz bulamadıklarını ifade eden Tekke, son oynanan maçların performansından bahsetti. Tekke, "Devre arasına kadar umarım istediğimiz puanları alırız ve camia olarak biraz normalleşiriz. Sonrasında da takımımızı performans olarak katkı yapacak oyuncularla güçlendirmeliyiz." açıklamasında bulundu.

"4 MAÇTA BEKLEDİĞİMİZ PUANLARI ALIRSAK..."

Tekke, takımın daha kararlı ve mücadeleci bir tutum sergilemesi gerektiğine dikkat çekerek, "Oyuncu kadrosunun ismen iyi olması, iyi bir takım oldukları anlamına gelmiyor. Biraz daha sıkı durmamız lazım. Biraz daha pes etmeyen, inat eden, biraz daha fazla isteyen, bunu düzen içerisinde yapmak isteyen bir takım oluşturmak istiyoruz. Sancılı bir dönem var ama normalleşmeye doğru da ibre yavaş yavaş dönüyor gibi. Oynayacağımız Beşiktaş, Samsun, Ankaragücü ve Antalyaspor maçı var. Bu 4 maçtan beklediğimiz puanları alırsak normalleşiriz, diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

"BİR AN ÖNCE KURTULMAK İSTİYORUZ"

Ligdeki rekabetin yoğunluğuna değinen Tekke, bu sezonun öncekilerden daha fazla takımın alt sıralardan kurtulma mücadelesi verdiğini belirtti:

Genel hatlarıyla alt sıralarda yarışacak takımlar sayısı, bu sene biraz daha fazla. Biz de buradan stres yapmadan bir an önce kurtulmak istiyoruz. Daha çok isteyen, pes etmeyen, yere düştüğünde kalkan, rakibine biraz daha temaslı oynayan, biraz da top rakipteyken bunu isteyen, hem içeride hem dışarıda taraftarımızla beraber bir bütün halinde hareket edebilmek için çaba sarf ediyoruz.