Yunanistan Süper Ligi Şampiyona Grubu'nda deplasmanda konuk olduğu AEK'ya 3-0 mağlup olan Panathinaikos'ta teknik direktör Fatih Terim, karşılaşmanın Fransız hakemi Willy Delajod'un yönetimini eleştirdi.

Maçta lehlerine penaltı kararı verilmesi gerektiğini savunan Fatih Terim, kendisine soru yönelten yayıncı kuruluşun muhabirine "Bir muhabir olarak bize iyi oynayıp oynamadığımızı sorma hakkına sahipsiniz. Ancak performansı nedeniyle etkilenmeyen tek kişi hakem. Penaltı verilmediği için kaybetmedik ama VAR'dan da bir uyarı gelmedi. Sonra gelip bize sarı kart gösterildi. Böyle olursa hakeme nasıl saygı duyacağız? Bu kadar bariz bir penaltıyı vermeyecekse, Fransa'dan hakem getirmeye gerek yok. Boşa para harcamayın" ifadelerini kullandı.

Hakemlerin kendilerine tuhaf davrandığını da belirten Fatih Terim "Rakibimizi tebrik ediyorum. Bizden iyi oynadılar ve galip gelmeyi hak ettiler. Erken yediğimiz gol dengemizi bozdu. Tartışılabilecek bir konu varsa o da Kotsiras'ın penaltı pozisyonu. Eğer o penaltı verilseydi oyuna ortak olabilirdik. Hakemler bu sahaya geldiklerinde bize biraz tuhaf davranıyorlar. Kaliteli bir hakemle oynamadık. Penaltıyla 1-1'i bulmuş olsaydık farklı şeyler söyleyebilirdik" dedi.