Yunanistan Süper Ligi'nde şampiyonluk yarışı veren Panathinaikos, teknik direktör Fatih Terim ile anlaşmaya vardı.

Son olarak 2021-22 sezonunun yarısına kadar Galatasaray'da görev alan tecrübeli teknik adam, daha sonra herhangi bir takımı çalıştırmadı. Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gidecek olan Fatih Terim'in, kısa süre içerisinde 1,5 yıllık resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor. 

TERİM'İ BEKLEYEN ZOR FİKSTÜR

Yunanistan Süper Ligi'nde geçen yıl normal sezonu lider bitiren Panathinaikos, play-off'ta şampiyonluğu AEK'e kaptırdı.

Atina temsilcisi, bu sezon ise 15 haftası geride kalan ligde 34 puan toplayarak lider PAOK'un ardından 2. sırada bulunuyor. Fatih Terim, Panathinaikos'un başına geçmesi durumunda ocak ayında 3 kez Olympiakos derbisine çıkacak.

SEÇİL ERZAN OLAYINDA ADI GEÇİYOR

Son olarak Galatasaray'ı çalıştıran 70 yaşındaki Fatih Terim, bankacı Seçil Erzan'ın dolandırıcılık olaylarında adı geçen isimler arasındaydı.

Yüksek kar vaadiyle birçok insanın parasını alan bankacı Seçil Erzan'ın, yakın ilişkilere sahip olduğu Fatih Terim'in adını kullanarak insanlardan para topladığı iddia edilmişti. Uzun süre Türkiye gündemini sarsan davada, savcılık son olarak, 2 Haziran'da müşteki sıfatıyla ifade veren Fatih Terim'le ilgili banka hesap hareketlerinin dökümünü talep etti.

FATİH TERİM'İN SON MACERASI

Galatasaray'daki son dönemine 2017 yılında başlayan ve Ocak 2022'de görevini bırakan Terim, 176 maçta 1.85 maç başına galibiyet puanı ortalaması yakalamıştı.

Terim 2021-22 sezonunda görevi bıraktığında, Galatasaray 20 maç sonunda topladığı 27 puanla 12. sırada yer alıyordu. Sarı kırmızılılarda o dönemin başkanı Burak Elmas, Terim sonrası Domenec Torrent'i takımın başına getirse de, Galatasaray sezonu 13. sırada bitirebilmişti.

Teknik direktörlük kariyerinde 8 Süper Lig, 3 Türkiye Kupası, 4 Türkiye Süper Kupa ve 1 UEFA Kupası zaferi yaşayan Terim, son şampiyonluk sevincini 2019-20 Süper Kupa galibiyetiyle tattı.

ERGİN ATAMAN'LA BULUŞACAK

Öte yandan, Panathinaikos'un basketbol takımının başında bulunan Ergin Ataman, Fatih Terim ile Atina'da buluşacak.

Türk sporunun ve Galatasaray camiasının önde gelen iki ismi, Panathinaikos'un basketbol ve futbol takımlarının başarısı için birlikte çaba gösterecek.