Fenerbahçe başkanlık seçimi için geri sayım başladı, iki adaylı seçim için vakit yaklaştı. Fenerbahçe taraftarların beklediği seçimde 20 yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım bir kez daha Fenerbahçe başkanlık için adaylığını açıklamasının ardından son 6 yıldır kulübün başkanlığını yürüten Ali Koç da adaylığını açıklamıştı.

FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 30-31 Mayıs 2024 tarihlerinde saat 10.00’da, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde yapılacak.

İlk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde aynı yer ve saatte, aynı gündem ile çoğunluk aranmaksızın toplanacak.

ALİ KOÇ YÖNETİM LİSTESİNDE KİMLER VAR?

Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı:

Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Nevres Erol Bilecik, Hüseyin Bozkurt, Mehmet Salih Dereli, Esin Güral Argat, Ali Acun Ilıcalı, Korkut Nedim Keçeli, Ahmet Ketenci, Burak Çağlan Kızılhan, Acar Sertaç Komsuoğlu, Sait Ergun Özen, Fethi Pekin, Mustafa Hakan Safi.

AZİZ YILDIRIM YÖNETİM LİSTESİNDE KİMLER VAR?

Aziz Yıldırım'ın yönetimindeki isimler:

Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Cengiz Erdem, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Emin Selim Akgül, Mustada Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Kemal Fatih Aslan, Berkay Erdim, Tuna Akın

ALİ KOÇ'TAN GÜÇLÜ TAKIM VAADİ

Önümüzdeki yıl daha güçlü bir kadro kuracaklarını yeniden vurgulayan Ali Koç, "Geçmişten aldığımız, tecrübe edindiğimiz konulardan hareketle daha iyi nokta atışları yapacağız. Zaten kadromuz çok kaliteli. Kadromuzun kalitesi nereden belli? Şu anda kadromuza olan ilgiden. Fenerbahçe'nin nokta atışı yaptığı transferler nereden belli? Fenerbahçe'nin yakaladığı gelirlerden belli. Son 2 yıldaki dönüşümü sizler de görüyorsunuzdur. Tünelin sonunda ışığın kocaman parladığını hissediyorsunuzdur diye düşünüyorum. Çünkü biz hissediyoruz. Biz herkesi yendik, sistemi yenemedik ama önümüzdeki sezon sistemi de yeneceğiz. O cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek" dedi.

AZİZ YILDIRIM'IN MOURİNHO KOZU

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, teknik direktör adayı Jose Mourinho'yla 1 Haziran Cumartesi günü bir araya geleceğini belirterek, "Tam biterse, önümüzdeki hafta Mourinho'yu İstanbul'a getireceğim." dedi.

Bir üyenin "Aykut Kocaman'ı tekrar getirecek misiniz?" sorusuna Aziz Yıldırım, "Mourinho 2 sene için geliyor. Şampiyon olursak 2 sene sonra uzatırız. Bizden sonra gelenlere sorarsınız. Öyle bir fikrimiz yok. Mourinho gelecek. 3 yıllık antrenörüm Mourinho'dur." cevabını verdi.