Fenerbahçe çağı başlıyor... Bu ifadeler, sarı-lacivertli kulüpteki üçüncü dönemine, Aziz Yıldırım ile girdiği yarışı kazanarak başlayan Ali Koç’a ait. Koç, gelecek üç yıla dair “Fenerbahçe’nin adını duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz” ifadelerini de kullandı. Peki; Fenerbahçe çağı nasıl başlayacak? İşte Ali Koç’un yol haritası...

1 - CAMİAYI BİRLEŞTİRECEK

Ali Koç’un ilk işi Fenerbahçe camiasını birleştirmek olacak. Seçimin ardından Aziz Yıldırım’la el ele poz vermesi bunun bir işareti. Koç, küskünleri kazanacak. Fenerbahçe’nin tek yürek olduğunu, hedefe kilitlendiğini dosta düşmana gösterecek.

2 - MOURINHO'YA TAM YETKİ

Jose Mourinho; Avrupa’nın yeni süper gücü olmak isteyen Fenerbahçe’nin sürücü koltuğundaki isim. Mourinho vitrinindeki ana ‘star’ olacak. Portekizli, vatandaşı Sportif Direktörü Mario Branco ile yıldızlarla dolu bir takım kuracak.

3 - İLK İŞ ŞAMPİYONLAR LİGİ

2009’dan bu yana süren Şampiyonlar Ligi hasreti dindirilecek. Fenerbahçe’nin, yeni Devler Ligi formatında devler arasında yer almasına büyük önem veriliyor. 23-24 Temmuz ile başlayacak eleme periyoduna hazır bir takım ile girilecek.

4 - 'CAM TAVAN' KIRILACAK

Bir diğer hasret Süper Lig’de yaşanıyor; sezona 10 yıllık şampiyonluk hasreti ile giriliyor. Ali Koç’un dediği gibi ilk iş ‘cam tavan’ı kırmak, başarılı olamazlar’ algısını yerle bir etmek. Koç’un hedefi üçüncü döneminde üç yıl üst üste şampiyonluk.

5 - TFF'DA DAHA GÜÇLÜ

Ali Koç’un bir diğer hedefi de federasyona yönelikti. Seçimi kazanınca “Buna Riva’da üzülenler var” dedi; Mehmet Büyükekşi’yi ima etti. Fenerbahçe, temmuz seçimlerinde Servet Yardımcı’yı destekleyip TFF’de daha güçlü olacak.