Fenerbahçe'de başkanlık seçimi için geri sayım başlarken, Ali Koç'un ardından Aziz Yıldırım da adaylığını açıklamaya hazırlanıyor.

Kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım, haziran ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olma kararı aldı. Yıldırım, 15 Mayıs Çarşamba günü düzenleyeceği basın toplantısı ile adaylığını resmen duyuracak.

Fenerbahçe başkanlığına aday olmak için gerekli imzaları hafta içinde Yüksek Divan Kurulu'na teslim edecek olan Yıldırım, 6 yıl sonra güçlü bir liste ile başkanlığı yeniden Ali Koç'tan almayı hedefliyor. 

Yıldırım, resmi adaylık açıklamasının ardından ikinci bir basın toplantısı düzenleyerek projelerini anlatacak.

TRİBÜNLERDE AZİZ YILDIRIM SESLERİ

Fenerbahçe tribünleri, ligin 36. haftasında oynanan Kayserispor maçının 75. dakikasından itibaren "Yönetim istifa" ve "Ali Koç istifa" şeklinde sloganlar attı.

Yönetimi istifaya davet eden sarı lacivertli taraftarlar, bir süre de eski başkan Aziz Yıldırım lehine tempo tuttu. Tribünlerin büyük bölümü ise, Kurbağalıdere tarafındaki kale arkasından yükselen Aziz Yıldırım tezahüratına tepki gösterdi.

AZİZ YILDIRIM BÜYÜK FARKLA KAYBETMİŞTİ

Fenerbahçe'de 20 yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım, 2018'deki seçimlerde büyük bir farkla kaybederek koltuğunu Ali Koç'a devretmişti. Haziran 2018'deki seçimlerde, toplam 20 bin 736 geçerli oy kullanıldı. Bu oyların 16 bin 92'si Ali Koç'a, 4 bin 644'ü ise Aziz Yıldırım'a gitti.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Aziz Yıldırım, yönetim kurulu listesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Sosyal medyada benim adıma bazı gerçek olmayan yönetim listeleri yayınlanarak dezenformasyon yaratılmaktadır.

Ben henüz bir yönetim veya kurul listesi hazırlamadım. 15 Mayıs Çarşamba günü yapacağım basın toplantısının ardından çalışmalara başlayacağım ve yönetimime / kurullara düşündüğüm isimlerle görüşeceğim.

Bu tip manipülatif paylaşımlar son derece ayıptır. Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi, benim ağzımdan çıkmayan bu tip yalan bilgilere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederim.