Sezon başından bu yana devam eden Fred’li ve Fred’siz Fenerbahçe farkı bir kez daha gündemde. Sarı-lacivertliler, orta alanda hem defansif hem de ofansif olarak önemli roller üstlenen Brezilyalı yokken puan kaybetmiyor. Fakat o yokken takımın ekseni bozuluyor.

Öyle ki sezonun ilk bölümünde ‘yeni Alex’ övgülerini alan Sebastian Szymanski bile düzenden çıkıyor. Szymanski, Fred’in oynamadığı maçlarda skor katkısı yapamıyor.

HÜCUM ETKİNLİĞİ AZALIYOR

Szymanski Fred ile birlikte oynadığı 15 lig maçında 9 gol atarken, 6 da asist yaptı. Fred’in sakatlığı nedeniyle oynamadığı 10 maçta ise Polonyalı gol atamazken sadece 3 asist yapabildi. Szymanski sakatlığı nedeniyle Fred’in oynamadığı maçlarda orta sahada daha fazla defansın görev üstlenmek zorunda kalıyor ve hücum hattından uzaklaşınca da hücum etkinliği azalıyor. Fred olduğunda ise yıldız isim kaleye daha yakın olup gol atabiliyor.

İSMAİL KARTAL'DAN DESTEK

İsmail Kartal, son haftalarda performansında düşüş yaşayan Szymanski ile özel bir görüşme yaptı ve görüntülü analizlerle kendisinden beklentilerini anlattı. Kartal, güvenini paylaştığı Szymanski’den bir an önce kendini toparlamasını istedi.