Galatasaray ile girdiği şampiyonluk yarışın da dezavantajlı duruma düşen Fenerbahçe, iki oyuncusundan art arda gelen haberlerle sarsıldı.

Önce Jayden Oosterwolde, ardından İsmail Yüksek sezonu kapattı. Bu iki futbolcunun durumu, hem teknik heyeti hem de yönetimi sıkıntıya soktu.

Elinde Ferdi Kadıoğlu’ndan başka sol bek kalmayan Teknik Direktör İsmail Kartal, 3 yerli kuralı nedeniyle de zorlanacak. Kanarya’nın hocası, stoperde veya orta sahada yerli oyuncu oynatmak zorunda.

Stoper tercihi Çağlar olursa, Becao kulübeye çekilecek. Diğer seçenek ise Mert Hakan’ın ilk 11’e girmesi.

TRANSFER DE ZORA GİRDİ

İşin yönetimi ilgilendiren tarafı ise transfer. Sarı-lacivertliler, önümüzdeki yaz döneminde bu iki oyuncunun satışından 50 milyon Euro’ya yakın gelir bekliyordu.

Piyasa değeri 11 milyon Euro olan Ooosterwolde’nin de kağıt üzerinde 10 milyon Euro değere sahip İsmail’in de sahalara dönüş tarihleri belli değil. İki oyuncunun piyasasındaki muhtemel düşüş yönetimi düşündürüyor.

MERT HAKAN DENEMESİ

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, İsmail Yüksek’in sakatlığı sonrası orta sahadaki sorunu çözmek için farklı alternatifler üzerinde duruyor.

Krunic’ten beklenen verim alınamaması ve 3 yerli kuralı nedeniyle, Mert Hakan’ın ‘6’ oynaması gündemde. Defansif yönü çok iyi olmayan tecrübeli oyuncu, hafta içi idmanlarda denenecek.

Kartal’ın B planı ise Çağlar’ı stopere, Djiku’yu ise ön liberoya çekmek.