Fenerbahçe'de sakatlığının ardından ilk 11’de görev almaya başlayan Cengiz Ünder, beklenen görüntüsüne kavuştu. Ligdeki son 3 maçta da ilk 11’de görev yapan milli futbolcu İstanbulspor önünde 4 gol birden atarken 5 gol 1 asiste ulaştı. Cengiz, ilk 11’de şans bulduğu 4 maçın 3’ünde skor katkısı sağladı, sadece Galatasaray derbisinde sessiz kaldı. Cengiz’in sakatlığı süresince sağ kanatta oynayan İrfan Can Kahveci, performansıyla dikkat çekmişti.

KANATLARDAN 31 GOL 22 ASİST

Cengiz Ünder’in formda dönüşü, İsmail Kartal’ın da elini güçlendirdi. Deneyimli hocanın skora katkı yapan kanat oyuncusu sayısı arttı. Bunlardan üçü, Tadic, İrfan Can ve Cengiz, ilk 11’deki iki forma için savaşacak. Bu üçlüden biri mecburen dışarıda kalacak. Ancak teknik patron Kartal’ın bir opsiyonu da şu: Bu üçlüyü aynı anda oynatmak. Bu opsiyonda Tadic ve Cengiz kanatlarda, İrfan Can ise eski bölgesi olan merkez orta sahaya 8 numara olarak geçebilir.

TADIC DÜŞÜŞTE

Kanarya'nın10 numarası ve sol açığı Dusan Tadic, son dönemde düşüşe geçti. 35 yaşındaki Sırp yıldız, 9 Aralık’ta 3-1 kazanılan Beşiktaş derbisinde bir de penaltı kaçırırken 1 gol - 1 asist üretmişti. Tadic bu karşılaşmadan sonra oynanan 4 maçta (3 lig - 1 Avrupa) skora katkı yapamadı. Son İstanbulspor maçında yine penaltı kaçırdı.