Üç yıl için yeniden başkan seçilen Ali Koç, ilk yönetim kurulu toplantısını futbol şubesinin başında olması beklenen Acun Ilıcalı ve Sportif Direktör Mario Branco ile gerçekleştirdi. Jose Mourinho’nun raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına hız verildi.

HOJBJERG'E KANCA

Fenerbahçe, Tottenham’ın başarılı ön liberosu Pierre Emile Hojbjerg’i transfer etmek için harekete geçti. Londra ekibi 1 yıl daha sözleşmesi olan Hojbjerg’i yeni sezon kadro planlamasında düşünmüyor ve bonservisiyle satmayı planlıyor. Görüşmeleri Acun Ilıcalı ve Mario Branco yürütecek. Londra ekibinin 2020’de 16 milyon Euro’ya transfer ettiği 28 yaşındaki Danimarkalı için sıkı pazarlık yapacağı öğrenildi.

VARANE YOKLAMASI

Manchester United’dan ayrılan, serbest oyuncu durumundaki Raphael Varane ile görüşmeler sıklaştırıldı. 31 yaşındaki dünyaca ünlü Fransız stoper, hem eski takım arkadaşı Fred’den hem de eski hocası Mourinho’dan da bilgiler aldı. Avrupa’nın önemli kulüplerinin transfer listesinde yer alan Raphael Varane’ın transfer için yoğun çaba sarf ediliyor.

OĞUZ AYDIN LİSTEDE

Sarı-lacivertliler, genç futbolcularla da ilgileniyor. Bunlardan ilki Alanyaspor’da büyük çıkış yapan 23 yaşındaki kanat oyuncusu Oğuz Aydın. Ajax’ın da listesinde olan Oğuz için 3 milyon Euro’luk ilk teklifin Akdeniz ekibine gittiği bildirildi. S.Liege’den sol kanat Cihan Çanak da gündemde. İki Türk yıldızla, dört büyüklerin de ilgilendiği biliniyor.