Fenerbahçeli Fred'in Kayserispor maçında kırmızı kart görmesinin yankıları sürüyor. Galatasaray ile Süper Lig’de oynanacak derbide forma giyemeyecek, alacağı cezanın süresine göre Süper Kupa finalinde de takımını yalnız bırakma ihtimali bulunan Brezilyalı yıldız ne dedi de direkt kırmızı kart gördü?

Bu sorunun cevabı hakem Zorbay Küçük’e göre şöyle: “Why are you giving faul f...king stupid referee...” Evet; iddialara göre Küçük, hakem raporunda Fred’in “Neden faul veriyorsun s... aptal hakemi” dediğini yazdı.

VAR DÖKÜMÜ DE İSTENECEK

Fenerbahçe cephesi ise bunu reddediyor. Brezilyalı yıldız Zorbay Küçük’e kesinlikle küfretmediğini savunuyor.

Edinilen bilgilere göre Fred, “This is stupid faul” dediğini yani “Bu, aptalca bir faul” diye tepki gösterdiğini savunuyor. Sarı-lacivertli kulüp PFDK sevkinin ardından kırmızı kartın iptalini isteyecek.

Savunmada, lisanslı  bir ağız okuma uzmanının da raporu yer alacak. Ayrıca bu denli ağır bir küfrün VAR kayıtlarına geçmiş olması gerektiğinden hareketle VAR konuşmalarının da dökümü istenecek.

3-7 MAÇ ARASI CEZA GELEBİLİR

TFF Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçeli Fred’i FDT 41. maddeden, Mert Hakan’ı ise 36. maddeden disipline sevk etti.

41. madde , ‘hakeme hakaret’ maddesini içeriyor ve 3-7 maç arası cezayı ön görüyor. Fred, 4 maçtan fazla ceza alırsa, talimatlar gereği bunun bir maçını Süper Kupa finalinde çekecek. 36. maddeden ise 1-3 maç arası ceza verilebiliyor.