Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Süper Kupa’daki Galatasaray maçı için yabancı hakem çağrısında bulundu.

Hatayspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulunan Baki, “Rakibimizin atanmış başkanı birkaç kez ‘Bu federasyon bizim federasyonumuz, biz seçtik memnunuz’ demişti. Şimdi istifalarını istiyorlar. Samimiyet testi yapmak istiyoruz. Hakem performanslarından endişeliyiz. Kendileri bu seviyeye geçen hafta ulaştılar. Urfa’daki Süper Kupa için iki kulüp yabancı hakem için başvuruda bulunalım” dedi.

KOÇ AÇIKLAMA YAPACAK

Hatayspor maçı hakemi Atilla Karaoğlan’ın yönetimini eleştiren, geçen haftaki Antalyaspor maçında Galatasaray’a çıkması gereken kartların çıkmadığını belirten Selahattin Baki, Dursun Özbek’in ‘ananas’ çıkışına da atıfla şunları söyledi:

"Sezon başından beri Fenerbahçe ve Galatasaray lehine, aleyhine verilen kırmızı ve sarı kartlara bir bakıldığı zaman zaten kamuoyu bizim endişemizi ve haklılığımızı paylaşacaktır. Rakibimizin başkanı, bizim başkanımız Sayın Ali Koç'un vefat etmiş aile ferdi üzerinden bile siyaset yapacak kadar, hatta siyaseti geçiyorum bel altı siyaseti yapacak kadar alçalmıştır. Bununla ilgili de Sayın Başkanımız Ali Koç önümüzdeki hafta yaşanmış örneklerle beraber bir açıklama yapacaktır. Biz şampiyona olacağız."