Trendyol Süper Lig'in 18. haftasında oynanacak Fenerbahçe ile Galatasaray derbisi taraftarlar açısından da haftanın en önemli olayı olarak görülüyor. 

Ülker Stadyumu Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi'nde kozlarını paylaşacak iki ezeli rakibin maçını tribünden takip etmek isteyen taraftarlar heyecanlı bir şekilde maç biletlerinin satışa çıkmasını bekliyordu. 

Kritik derbi öncesinde sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden dev maçın bilet fiyatları açıklandı. Ancak açıklanan fiyatlar yüksek bulunduğu için hayal kırıklığı yarattı. 

DEPLASMAN TRİBÜNÜ FİYATI DİKKAT ÇEKTİ

Fenerbahçe Kulübü Galatasaray derbisinin en düşük bilet fiyatını 1100 TL olarak açıkladı. Misafir takım seyircisinin alınacağı şeklinde yorumlanan deplasman tribünü bilet fiyatı ise 1430 TL olarak dikkat çekti. 

Açıklanan rakamlardan sonra maça gitme hayali kuran bazı taraftarlar sosyal medyadan fiyatlara tepki gösterdi. 

'Müşteri değiliz taraftarız' diyerek tepki gösteren sarı lacivertli taraftarların yanı sıra Galatasaraylı taraftarlar da deplasman tribününe uygulanan fahiş fiyata isyan etti.

Fenerbahçe ile Galatasaray, Trendyol Süper Lig'in 18. haftasında karşı karşıya gelecek. 24 Aralık Pazar günü Ülker Stadyumu Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi'nde oynanacak olan müsabaka, saat 19.00'da başlayacak.

Misafir tribününün de biletlerinin satışa çıkması, Galatasaraylı taraftarların Kadıköy'de yer alabilecekleri ve deplasman tribünü yasağının olmayacağı şeklinde yorumlandı.

Daha önce Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe'nin arasında karşılıklı anlaşma ile deplasman yasağının kaldırıldığı açıklanmıştı.

İl Spor Güvenlik Kurulu kararı ile, 21 Ekim Cumartesi oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisine, 2 bin 400 deplasman takımı taraftarı alınmıştı.

İşte Fenerbahçe-Galatasaray maçı için belirlenen bilet fiyatları...