Artık zirveyi kovalıyor Fenerbahçe. İpler elinde değil. Böyle durumlarda en iyisi hemen maçın başında öne geçmek. Tadic girdiği pozisyonda golü atsa daha rahat bir oyun olurdu. İlk devre Konyaspor yarı sahasında geçti. Tempo yükselmedi. Fenerbahçe’nin rakibini daha fazla geriye itmesi gerekiyordu.

Top ceza sahasına fazla gelirse gözler Batshuayi’yi arar. Dzeko zaten orta alana gelerek pas trafiğine giriyor. İkisinin başlaması daha iyi olurdu Fenerbahçe için sanki.

Böyle sıkışık maçlarda ceza sahası dışından mutlaka şut arayışları gerekir. Bunu fazla denemedi konuk ekip. İkinci yarı kabus gibi çökmüştü. Osayi Samuel ve İrfan Can Kahveci’nin sakatlanıp oyuna devam edememeleri oyun içi dengeleri bozabilirdi. Dzeko kariyerinin en şanssız anlarını yaşamış gibi oldu. Arka arkaya net 2 fırsatı değerlendiremedi.

Son 15 dakikaya girilirken topla oynama istatistiklerine baktım. Top yüzde 72 Fenerbahçe’nindi. Dzeko kaçan fırsatları ve Cengiz’in şut denemeleri dışında net pozisyonlar bir türlü oluşmadı.

Uzun yıllardır bu kadar güçsüz, rakibinin üzerine gidemeyen bir Konyaspor görmemiştim. Bu takımın ligde kalma mücadelesi yapması normal ve bence işi zor. Szymanski bazen oyunun içinde ortadan kayboluyor. Onun skor yapamaması ve atakların içinde ön plana çıkamaması bana enteresan geldi.

Tadic oyundan çıkınca mimar oyuncu arar gözler. 3 forvetle oynuyorsan onlara servis ve konfor gerekiyor. Son dakikalarda yapacak bir şey kalmayınca ceza sahası içi ve çevresine gönderdiği uzun toplarla pozisyon aradı Fenerbahçe. Dönen toplarda pozisyon verdi.

VAR uyarısı olmasa maçı kaybedecekti konuk ekip. Umutlar tükenmişti artık. 6 olan puan farkı ile bir sezon daha bitti bence Fenerbahçe için...