Trendyol Süper Lig'in 34. haftasında Beşiktaş'ı taraftarı önünde 2-1 yenerek lider Galatasaray'ı takibini sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktörü İsmail Kartal, mücadele sonrasında konuştu. 

"OYUNUMUZ ÜRETKENLİK ANLAMINDA DÜŞTÜ"

Sözlerine karşılaşmayı değerlendirerek başlayan Kartal, "Bugünkü maça kazanmak için çıkmıştık, iyi hazırlanmıştık. Maça çok iyi başladık. Oyuncularım ne istediysem hepsini çok iyi yaptılar. İlk 15-20 dakikada yüzde yüz 3-4 pozisyonumuz var. Çok tempolu, çok coşkulu ve yüksek enerjiyle başladık. Bu oyunumuz, tribünleri motive etti. Onlar da çok iyi destekledi. Rakip 25. dakikada 10 kişi kaldı ve 30'da biz gol bulduk. Golden sonra rakip takım gömüldü, bizim oyunumuz üretkenlik anlamında düştü, daha az pozisyon oldu. İlk devre 1-0 bitti. Devre arasında 1-0'ın yetmeyeceğini 2, 3, 4 gol bulmamız gerektiğini söyledi. Beşiktaş'ın geçmişte 10 kişi kalmasına rağmen buradan puanla ayrıldığını söyledik devrede. İkinci golü bulduk, 3-4 olabilirdi. Net pozisyonlar vardı. Cenk'in attığı golle 2-1 bitti. Kazanmasını bildik. Yolumuza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İSMAİL YÜKSEK'İN SAKATLIĞI

Derbinin hemen başında sakatlanarak mücadeleyi sedyeyle terk eden İsmail Yüksek ile ilgili de konuşan İsmail Kartal, "İsmail'e üzgünüz. Ayağında bir sakatlık var. Mecburi bir değişiklik yaptı. Sağlık ekibimiz uğraşıyor. Sonuçları yarın sağlık ekibinden öğreneceğiz. Şu an belli bir şey yok." dedi.

DZEKO'NUN YEDEK KALIŞI

İsmail Kartal, derbide Edin Dzeko'nun yedek kalmasıyla ilgili gelen soruya da şöyle cevap verdi;

"Biz bir takımız. Maç maç düşünüyoruz. Herkesin birbirine saygısı var. Batshuayi'nin oynamasının daha doğru olacağını düşündük. Hafta içinde de antrenmanlarda iyi performans ortaya koydu. Bu maçta tercimiz Batshuayi'ydi."