Şanlıurfa'daki 2023 Süper Kupa finaline Fenerbahçe'nin protestosu damga vurdu. Sahaya U19 takımıyla çıkan Fenerbahçe, mücadele başladıktan saniyeler sonra sahadan çekildi ve karşılaşma tatil edildi. Galatasaray'ın 50. saniyede Icardi ile attığı golün ardından sona eren mücadele Avrupa basınında da geniş yer buldu. Avrupa basınının önde gelen spor gazeteleri Türkiye'deki tarihi geceyi 'saçmalık' olarak duyurdu. İşte öne çıkan başlıklar:

MARCA/İSPANYA : Türkiye'de skandal: Fenerbahçe tehdidini yerine getirerek Süper Kupa'dan çekildi.

BBC/İNGİLTERE: Fenerbahçe U19 takımını sahaya sürdü, ardından Galatasaray ile oynanan Süper Kupa maçında sahayı terk etti.

THE SUN/İNGİLTERE: Fenerbahçe iki dakika sonra sahadan çekildi ve ezeli rakibi Galatasaray ile oynadığı Türkiye Süper Kupası finalini kaybetti.

L'EQUIPE/FRANSA: "Fenerbahçe sözünü tuttu ve Galatasaray'a karşı oynanan Süper Kupa maçında 50 saniye içinde sahadan çekildi."

SPORT ITALIA/İTALYA: "Leonardo Bonucci'nin formasını giydiği Fenerbahçe, Galatasaray ile oynanacak Türkiye Süper Kupa Finali'ni sansasyonel bir şekilde boykot ederek önce genç takımını sahaya sürdü, ardından da sahayı terk etti. Bu, Türkiye Süper Ligi'nde uzun süredir devam eden seyirci sorunlarının sonuncusuydu."

NOS / HOLLANDA: "Türkiye Süper Kupası saçmalığı: Fenerbahçe genç takımını sahaya sürdü ve bir dakika sonra bıraktı"

ESPN / İSPANYA: "Mauro Icardi 50 saniyede gol attı ve Galatasaray'ın rakibi Fenerbahçe sahadan çekildi. Galatasaray, Türkiye Süper Kupası'nı kazandı."

RMC SPORT / FRANSA: "Türkiye Süper Kupası'nda çılgın sahne: Fenerbahçe üç dakikada sahayı terk etti, Galatasaray yedekleriyle antrenman yaptı."

EL DES MARQUE / İSPANYA: Türk futbolunda yaşanan son saçmalık. Fenerbahce tehdidini yerine getirerek 19 yaş altı takımını Galatasaray'a karşı Süper Kupa finaline çıkardı. Maç başladı, 50 saniye sonra Icardi golü attı ve Fenerbahçe sahayı terk etti!"

BILD / ALMANYA: Türkiye'de Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa finali, skor Galatasaray lehine 1-0 iken Fenerbahçeli oyuncuların ikinci dakikada sahayı terk etmesi nedeniyle başlama vuruşundan kısa bir süre sonra iptal edilmek zorunda kaldı. 50. saniyede Galatasaray forveti Mauro Icardi'den bir gol yemişlerdi. Kupa Galatasaray'ın oldu!