Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışındaki yeni hedefi Sivasspor...

Ligde 21 maçlık yenilmezlik serisi bulunan sarı-lacivertliler son yedi hafta da puan kaybetmedi. Ev sahibi Yiğidolar ise son iki maçını kazandı.

Fenerbahçe’de Oosterwolde sakat. Bonucci, Serdar Aziz ve Zajc da kadroya alınmadı. Sivasspor Charisis’in kart cezası bulunuyor. İsmail Kartal’ın rotasyon yapmaması ve as kadrosuyla maça çıkması bekleniyor.

  • Muhtelem 11'ler:
  • Sivasspor: Nikolic, Murat, Appindangoye, Camara, Uğur, Bartuğ, Ibrahim, Caner, Kotia, Menig, Manaj
  • Fenerbahçe: Livakovic, Osayi, Becao, Djiku, Ferdi, Ismail, Fred, Szymanski, Irfan Can Kahveci, Tadic, Dzeko

İSMAİL KARTAL: FİNAL MAÇLARIMIZ BAŞLIYOR

Türkiye Kupası ve Süper Kupa’nın ardından Konferans Ligi defterini de kapatan Fenerbahçe için artık varsa yoksa Süper Lig...

İsmail Kartal, zorlu Sivasspor maçı öncesi takımıyla toplantı yaptı ve bu maçın önemini anlattı. Kalan altı maçın her birinin final ol duğunu vurgulayan Kartal, “Final maçlarımız başlıyor” dedi ve şampiyonluk hedefini şu sözlerle çizdi:

“Herkesten özveri bekliyorum. Takım ruhu, birbirimize inanç ve öz güvenle tam konsantrasyonla şampiyonluk yolunda müca delemize devam edeceğiz. Rakibimizin aldığı so nuçlara bakmadan kalan maçlarımızı kazanmamız bizi şampiyon yapacak, tek hedefimiz şampiyonluğuna ulaşmak. Biz yeter ki maçlarımızı kazanalım. Ben bu kadronun gücüne ve kalitesi ne inanıyorum, sezon sonun da şampiyon olacağız. Ama öncelikle Sivasspor engelini geçerek, kayıpsız bir şekilde mücadelemize devam etmeliyiz. En büyük önceliğimiz Fenerbahçe’nin hedefine ulaş ması, takımdaki herkes tam konsantrasyonla bu mücadele içerisinde yer almalı."