Fenerbahçe'de kaybedilen liderliğin üzüntüsü yaşanırken üç koldan yara sarma çalışmaları başladı. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular, kenetlenme için düğmeye bastı. Başkan Ali Koç, eleştirilen İsmail Kartal’a tam destek verdi. Koç, Kartal’a, Sana güveniyoruz ve inanıyoruz. Bu sene şampiyonluğu hep birlikte kutlayacağız. Yeniden bir galibiyet serisi yakalayacağımıza inancımız tam” dedi. Başkan, futbolcularla da görüştü ve “13 maçı kazanıp şampiyon olacak güçteyiz. Bu kaliteye sahipsiniz” dedi.

GÖRÜNTÜLÜ ANALIZ YAPTI

İsmail Kartal ise takımıyla bir araya geldi. Önce son maçlarda yapılan hataların yer aldığı bir analiz izleten tecrübeli çalıştırıcı, futbolculara tek tek uyarılarda bulundu. Kartal takımıyla da konuşup, “Biz vazgeçmeyeceğiz ve savaşarak sezon sonunda şampiyonluğa ulaşacağız” diye seslendi. Kaptanlar; Dzeko, Tadic, Mert Hakan ve İrfan Can Kahveci de takım arkadaşlarıyla toplantılar yapıyor. Tek hedef, zorlu haftalar öncesi kenetlenmeyi sağlamak.

İŞTE KARTAL'IN BELİRLEDİĞİ HATALAR

- Geriye düşüldüğünde gereksiz panik ve acele hareket edip oyun planından uzaklaşmak.

- Pas hataları ve riskli bölgeye doğru gereksiz pas denemeleri.

- Geri dönüşlerde ağır kalma. Gölge savunma yapma ve rakiplere rahat şut imkanı tanıma.

- Savunma ve orta saha arasındaki kopukluk. Rakip oyunculara yönelik yumuşak markaj.

RİZE DÖNÜM MAÇI

Sarı-lacivertlilerde Rizespor maçına dönüm anı gözüyle bakılıyor. Hem İsmail Kartal hem de futbolcular, zorlu deplasmanda sergilenecek güzel oyun ve alınacak güçlü bir galibiyetin Galatasaray’a mesaj olarak gideceğine inanıyor. Rize galibiyetiyle yeni bir galibiyet serisine başlanması hedefleniyor.