Şampiyonluk yolunda her maça final gözüyle bakan Fenerbahçe’nin bir istatistiği çok çarpıcı. Yenilgiyi kabul etmiyorlar. Yenik duruma düşseler bile sonuna kadar savaşıyorlar.

Takımın fizik gücünün önemli olduğu oyunun son bölümlerine damga vurmayı bilen sarı-lacivertliler, 16 deplasman maçının da sadece birinde berabere kalıp 15’ini kazandılar. Oyuna sonradan giren futbolcularından da büyük verim almayı bildiler.

ÇARPICI RAKAMLAR

- 32 haftanın dokuzunda ilk golü yiyen taraf oldular. Bunların yedisini kazanıp birinde berabere kaldılar, sadece Trabzonspor’a yenildiler (2-3).

- 2024 yılında ligde geriye düştüğü maçlarda 16 puan toplayıp bu alanda büyük liglerin en iyisi olmayı başardılar.

- Maçların ikinci yarılarında 43 gol attılar. Son yarım saatlerde 34 gol, son 15 dakikalarda ise tam 20 kez ağları sarstılar.

- Batshuayi, attığı 10 golün yedisini oyuna sonradan girdiği maçlarda kaydetti. Onun gol attığı maçların tamamı kazanıldı.

GOL REKORUNA DOĞRU

36 hafta üzerinden oynanan 1988-89 sezonunda 103 golle Süper Lig tarihinin gol rekorunu kıran Fenerbahçe başarısını tekrar etme yolunda. Sarı-lacivertliler 32 maç sonunda 85 gole geldi. Bu, maç başına 2.7 gole tekabül ediyor. Fenerbahçeliler kalan altı haftada 3 gol ortalaması tutturursa 103 golü tekrarlayacak, ufak bir artışla rekoru geliştirecek.

AZ SÜRE ÇOK VERİM!

Batshuayi, ligde 22 maçta 494 dakika süre alırken 10 gol-1 asistiyle parladı. Ligde 45 dakikada bir skor katkısı yapan Belçikalı, kariyer rekoruna da çok yaklaştı. Bu sezon 37 maçta 22 kez fileleri havalandıran Batshuayi, bir sezonda en fazla 23 gol atmıştı. Yıldız futbolcu kalan maçlarda atacağı iki golle kendi adına da bir ilki yaşayacak