YAREN EKİCİ

Yağmur Taktaş'ı Türkiye, katıldığı moda programında tanıdı. Programda tansiyonu yüksek anların hep başkahramanıydı. Son zamanlarda ise kazıttığı saçları ve kaybettiği kilolarıyla dikkat çekti.

İddiaya göre hayatının son 1 yılı zehirli bir ilişkinin içinde gibi geçti. Her şey Türk asıllı ABD vatandaşı erkek arkadaşı ile tanışmasıyla başladı. Erkek arkadaşıyla gittiği ABD'den bir türlü dönemedi, en sonunda hastanelik olduğu ve hayatını kaybettiği haberi ailesine ulaştı.

Aile öldürüldüğü iddiasıyla erkek arkadaşını şüpheli gösterdi ama ölüm sır gibi kaldı.

Sır perdesini aralayabilecek isim, Taktaş'ın teyzesi. Teyze Sözcü'ye konuştu:

Türkiye'de 1 yıldır süren bir yargı süreci olduğunu belirtti.

Yağmur'un daha önce defalarca darp edildiğini, baskı ve kıskançlık sebebiyle saçlarını bile erkek arkadaşının kazıttığını iddia etti.

"Dalak patlıyor sonra diğer organlar da zarar görüyor. Normal bir ölüm de değil yani ölüme sebebiyet gibi. Çünkü biz arandığımızda hemen ameliyat için izin istediler, kızınız sabaha çıkamıyor olabilir dediler. Yani bu kadar ciddi."

Taktaş, defalarca yakınlarına zor durumda olduğunu yazdı. Çok geçmeden, o mesajlardan haftalar sonra fenalaşıp hastaneye kaldırıldı, direnemedi.

Kanında yüksek dozda uyuşturucu maddeye rastlandı ama kesin ölüm nedeni saptanamadı. Taktaş ailesinin ilk aklına gelen kızlarını daha önce de darp ettiğini öne sürdükleri erkek arkadaş oldu.

Yağmur'un Amerika'da 4-5 gün hastanede yattığını söyleyen teyze, erkek arkadaşının da hapis yattığını belirtti. Peki sonra barışıp Amerika'ya mı gidiyorlar tekrar diye sorunca, teyze ağlamaya başladı. 

Yağmur'un bildiğiniz kötü bir alışkanlığı var mıydı sorusunu ise şöyle yanıtladı:
"O adam hayatına girdikten sonra oldu. Ondan önce Yağmur'un asla kötü alışkanlığı yoktu. Benim elime doğdu, her şeyini bilirim. Eski haline ve yeni haline baktığınızda anlarsınız nasıl eziyet gördüğünü, yaşadığı çöküşü anlarsınız. Yağmur'a bir bakan bir daha bakardı. Güzel ve neşeliydi... Biz "Cinayet olabilir" bile demiyoruz. Yüzde yüz eminiz."

İKİ ÜLKEDE ADALET ARAYIŞI

Ailenin şüphelerini destekleyecek gelişmeler de oldu. Taktaş hayatını kaybettikten sonra bir anda sosyal medyadaki profil fotoğrafı korku filmi karakteri ile değişti. Şifresini bilen tek kişinin de erkek arkadaşı olduğu düşünülüyor. "Doğal ölüm değil cinayet" diyen aile ABD'den gelecek otopsi raporunu bekliyor. İki ülkede de adalet arayışı sürüyor.