Almanya'da her ne kadar Merih Demiral’ın Bozkurt işareti gündemi hayli meşgul etse de, milli takımın Hollanda karşısındaki mücadelesi övgüler alıyor.

Yorumcular, millilerin daha çok atağının olduğunu, Hollanda’yı kilitlediğini vurgularken, özellikle Ferdi Kadıoğlu’nun performansı göz doldurdu.

Maçı değerlendiren Alman RTL televizyonu yorumcusu Wolff Fuss, son dakikalarda Elftal’ın kontratağını engelleyen ve Hollanda’nın sağ kanadını durduran Ferdi’ye övgüler düzdü.

Fuss, "Son düdükle birlikte dünyanın en pahalı oyuncusu oldu" diye Ferdi’yi tanımladı.

DORTMUND’UN RÜYASI FERDİ

Alman Bild Gazetesi ise, Ferdi Kadıoğlu’nun Avrupa’nın devlerini peşine taktığını belirterek, Avrupa şampiyonasının her maçında 90 dakika yer alarak çok iyi performans sergilediğini yazdı.

Bild, "Hollanda doğumlu sol bek 2018’den beri Fenerbahçe forması giyiyor. Şu anda Avrupa’da bir çok takım peşinde ve Arsenal’ın ona ilgisi olduğu belirtiliyor. Borussia Dortmund için de rüyaların oyuncusu haline gelen Ferdi’nin fiyatı onlara biraz fazla gelebilir. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un 35-40 milyon Euro talep ettiği oyuncunun kesinlikle daha ucuza gelmesi de mümkün değil" yorumunu yaptı.

RTL yorumcusu Fuss da, Ferdi’nin değerinin 40 milyon Euro’larda olduğunu vurguladı.