A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi (VNL) 3. haftasında finallere kalmayı garantiledi. "Filenin Sultanları", bu haftanın üçüncü maçında yarın Çin ile karşı karşıya gelecek.

Hong Kong özel idari bölgesinde düzenlenen 3. haftada, Türkiye Tayland'ı 3-0, Dominik Cumhuriyeti'ni ise 3-1 yenerek başarılı bir başlangıç yaptı. Yarın TSİ 15.30'da Çin ile mücadele edecek olan milli takım, bu önemli maça odaklanmış durumda.

Milletler Ligi'nin son şampiyonu ve dünya sıralamasında 1. numara olan Türkiye, 8 galibiyet, 2 yenilgi ve 24 puanla 16 takımlı ligde 3. sırada yer alıyor. Çin ise finallere kalma mücadelesi veren ilk 8 takım arasında bulunuyor. 6 galibiyet, 3 yenilgi ve 18 puanla 7. sırada yer alan Çin, güçlü rakibi Türkiye karşısında zorlu bir sınav verecek.

Ay-yıldızlı ekip, Çin ile olan maçının ardından 16 Haziran'da Brezilya ile karşılaşacak. Türkiye'nin finallere katılımı kesinleşmiş durumda ve finaller 20-23 Haziran tarihleri arasında Tayland'ın başkenti Bangkok'ta gerçekleştirilecek.