Bodrum'dan Menteşe yönüne giden Erkin Karagüllü'nün kullandığı kamyonet, dün saat 13.00 sıralarında yol kenarında park halindeki otomobile, ardından da yanındaki sürücüsü Ali Olgun ile arkadaşı Filiz Erdem Ülgen'e çarptı.

Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarıyla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan Olgun ve Ülgen, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan, Ülgen, hayatını kaybetti. Olgun'un ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. 

Kazanın ardından kamyonetiyle kaçan Erkin Karagüllü, Denizli il sınırında jandarma tarafından yakalanıp, polise teslim edildi. Gözaltı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Karagüllü, 'taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan tutuklandı.

Erkin Karagüllü, savcılıktaki ifadesinde, Bir araca çarptığımı fark ettim. Sağ aynam kırıldı. İnsanlara çarptığımı bilmiyordum. Ne yapacağımı bilemediğim için ve çarptığım aracın sahipleri ile tartışmaktan çekindiğim için ve karşı tarafın masrafını sonrasında karşılayabileceğim için durmayarak yoluma devam ettim. Ula- Denizli yol ayrımından döndükten bir müddet sonra jandarma ekipleri tarafından durduruldum. Suçsuzum serbest bırakılmak istiyorum dedi.