Almanya'nın Magdeburg kentinde yaşayan Suriyeli bir aile, kendilerini dolandırdıklarını iddia eden Kamerunlu "vudu büyücüsü" Lionel N.'yi (30) kaçırdı. 

Olay başta Alman medyası olmak üzere uluslararası kamuoyunda gündem olurken, yaşananların perde arkasındaki detaylar adeta bir Hollywood filmini anımsattı. 

Suriyeli aile babası mahkemeye çıkarak şikayetçi oldu.

Suriyeli aile, şu an Leipzig'de yaşayan Kamerunlu Lionel N. ile "para büyüsü yapması" konusunda anlaştı. Özel bir iksir hazırlayan ve bunu para karşılığı Suriyeli aileye veren adam iksir sayesinde aileye 6 gün sonra çok büyük miktarda para geleceğini de söyledi. 

ADAMI SÜRÜKLEYEREK KAÇIRDILAR

Fakat aradan geçen 6 günün sonunda iksirin hiçbir işe yaramadığı ortaya çıktı. Adama 15 bin euro verdiklerini söyleyen Suriyeli ailenin babası Cemal M. ve oğulları Muhammed ve Fadi adamın evine baskın düzenleyerek kaçırdı. 333 metrelik yüksekliğiyle Almanya'nın en yüksek apartmanlarından birine maske takarak giren adamlar adamı sürükleyerek götürürken görgü tanıklarına göre silah sesleri de duyuldu.

Adama şantaj ve işkence yapan Suriyeli aile paranın iadesini istedi. İhbar üzerine polisler duruma müdahale ederken aile mağdur olduklarını ve paralarını geri istediklerini söyledi. Bugün taraflar hakim karşısına çıkarken davanın devam etmesine karar verildi.