İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle deniz ulaşımında seferler iptal edildi. Sabah işe gitmek için vapur kullanamayanlar, Marmaray ve metrobüslerde yoğunluk oluşturdu.

BOĞAZ DÜN AKŞAM KAPANMIŞTI

İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan fırtına sabah saatlerinde de etkisini gösterdi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Boğazı dün saat 17.50 itibarıyla deniz ulaşımına kapatıldı.Şehir Hatları'nın internet sitesinde yapılan açıklamada İstanbul Liman Başkanlığı kararı ile İstanbul Boğazı elverişsiz hava koşulları sebebiyle yerel deniz trafiğine kapatılmıştır. Tüm seferlerimiz ikinci bir duyuruya kadar yapılamayacaktır" denildi. Sabah saatlerinde vapur kullanamayan vatandaşlar, Marmaray ve metrobüslere yönelince duraklarda yoğunluk oluştu."YOĞUNLUK YAŞANIYOR"

Vapura binemediği için Marmaray'ı kullanan Ertuğrul Gümüş "Hava muhalefeti nedeniyle Marmaray'ı tercih ettik mecburen. Bayağı bir rüzgar esiyor. Akşam burada bayağı bir dalga vardı. Genelde vapuru kullanıyorum. Bundan dolayı Marmaray'da yoğunluk yaşanıyor" dedi.Marmaray'ı tercih eden diğer yolcu Kemal Çoban ise "Biz denizi seviyoruz. Olmayınca Marmaray'ı kullanmak zorunda kaldık" ifadesini kullandı.Öte yandan İBB Trafik Yoğunluk Haritası'na göre saat 09.00 itibariyle İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 63 olarak kaydedildi.

TELEFERİKLER KAPALI

Kent genelinde dün akşam saatlerinde etkisini arttıran fırtına nedeniyle İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü geçici askıya alınırken Şehir Hatları da ikinci bir duyuruya kadar seferlerin yapılamayacağını duyurdu.

Metro İstanbul ise dün işletmeye kapatılan TF1 Maçka-Taşkışla Teleferik Hattı'nda bugün de seferlerin yapılamayacağını duyurdu.

ARAÇLAR ZOR ANLAR YAŞIYOR

Avrupa Yakası'nda da etkisini gösteren fırtına ve yağış nedeniyle Silivri Fenerköy Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi'nde dere taştı. Yeni Mahalle'de ise ana caddelerde su birikintileri oluştu. İlçedeki bir akaryakıt istasyonunun çatısı D-100 kara yoluna uçarak 2 aracın üstüne devrildi. Araçlarda hasar meydana gelirken kısa süreli trafiğe kapatılan yol, çatının kaldırılmasının ardından açıldı.:

BEYLİKDÜZÜ'NDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI 

Beylikdüzü Gürpınar Sahili’nde lodos nedeniyle dalgalar kıyı şeridinde hasara yol açtı. Sahildeki kaldırım taşları yerinden sökülürken bazı aydınlatma direkleri de devrildi. Dalgaların taşıdığı plastik atıklar ve taşlar yola savruldu. Fırtına nedeniyle sahil şeridinde bulunan bir işletmenin tentesi yırtıldı. Beylikdüzü Belediyesi ekipleri sahil şeridinde temizlik çalışması yaptı.

Maltepe Yalı Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'nde bulunan 2 katlı bir iş yerinin çatısına ağaç devrildi. Devrilen ağacı kaldırmak için olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Olumsuz hava koşullarına rağmen bazı kişilerin Üsküdar sahilinde oltalarıyla balık tutmayı sürdürdükleri, bazı vatandaşların ise kitap okudukları görüldü. (AA-DHA)