Trabzonspor'dan geçtiğimiz günlerde kafasının karışık olması sebebiyle kadro dışı bırakılan ve ayrılığı gündemde olan Abdülkadir Ömür için transfer iddiası gündeme geldi. İngiltere Championship ekibi Hull Ctiy'nin sahibi Acun Ilıcalı bordo mavili kulübün başkanı Ertuğrul Doğan ile Abdülkadir Ömür transferi için bir görüşme gerçekleştirdi. 

RESMİ TEKLİFTE BULUNDULAR

Hull City'nin Abdülkadir Ömür'e talip olduğu ve oyuncu ile görüştükten sonra Trabzonspor'a resmi teklifte bulunduğu ileri sürüldü. Başka takımlardan da teklif alan ancak hiçbirine gitmek istemeyen 24 yaşındaki yıldız oyuncu Hull City transferine onay verdi. Trabzonspor cephesi henüz imzaların atılmadığını belirtiyor ancak Hull City tarafı prensipte anlaşmanın sağlandığını doğruladı.

İki taraf açısından da son pürüzlerin giderilmesinin ardından Abdülkadir'in hafta içerisinde İngiltere'ye giderek sağlık kontrolünden geçmesi bekleniyor.

KONUŞULAN BONSERVİS: 6 MİLYON EURO

Abdülkadir Ömür'ün Hull City'ye transfer detaylarında da henüz kesinlik kazanmasa da 6 milyon Euro civarında bir bonservis belirlendiği iddia edildi. Sezon sonuna kadar kiralık, daha sonra zorunlu satın alma maddesi ile gönderilecek Abdülkadir için Trabzonspor Kulübü'nün sonraki satıştan da yüzde 50 pay alma konusunda ısrarsı olduğu ileri sürüldü. 

Anlaşmanın kısa bir süre içerisinde tamamlanarak resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.