Fransa'nın 46 yaşındaki cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile 70 yaşındaki eşi Brigitte'in aşkı ülke gündeminde tartışılmaya devam ediyor... 

Göreve geldiği günden beri sık sık gündem olan Macron çiftini çok yakından tanıyan biri ülke gündemine damga vurdu. Brigitte Macron'un avukat olan kızı Tiphaine Auziere, Paris Match dergisine konuştu. 

Dünyaca ünlü dergiye konuşan 40 yaşındaki Auziere, annesiyle Macron'un yaşadığı aşkın kendi hayatını ne kadar etkilediğini açıkladı. Öğretmen olan annesinin kendisinden 25 yaş küçük bir öğrenci olan Emmanuel Macron ile ilişki yaşadığını öğrendiğinde 10 yaşında olduğunu ve bu ilişkinin kendisini yaraladığını söyledi. 

Macron ile gizli aşk yaşadığı sırada evli olan ve o zaman 18 yaşında olan Sebastien, 16 yaşında olan Laurence ve 10 yaşındaki Tiphaine'ye annelik yapan Brigitte yüzünden babaları Andre Louis Auziere daha sonra evi terk etmişti. Auziere, "O zaman sosyal medya yoktu fakat ufak bir kasabada yaşadığımız için herkes her şeyi bilirdi. Kavgalar, hakaretler, yargılamalar çok can acıtıyordu. Auziere çifti 2006'da boşanırken bundan bir yıl sonra ise Macron ile Brigitte evlenmişti.

Paris Match'a konuşan genç kadın, "Bir ailenin dağılması kalp kırıklığı ve bir fırsat yaratabiliyor. Yeni bir oluşum zenginleştirici. Annem ile Macron arasındaki yaş farkı beni utandırıyordu" dedi.