Avrupa Parlamentosu seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanan Fransa'da aşırı sağın ciddi bir yükseliş kaydetmesi bekleniyor.

Aşırı sağcı Ulusal Birlik partisinin 28 yaşındaki lideri Jordan Bardella ise, sadece siyasi görüşleriyle değil yakışıklılığıyla da gündemden düşmüyor.

Bardella, seçim kampanyasında özellikle genç kızların ve kadınların sevgi gösterilerinin odağı oldu. Kadınların "Seni seviyoruz Jordan" çığlıkları altında destekçileriyle bol bol selfie çektiren genç siyasetçi, seçimde kadınların bu ilgisiyle de büyük çıkış yakalayacak gibi görünüyor.

İKTİDAR PARTİSİNE FARK ATACAK

Anketlere göre partinin eski lideri Marine Le Pen'in de tam desteğini alan Bardella, seçimde yüzde 32 oy alacak. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'ın merkez kampının ise yüzde 16'da kalması bekleniyor.

Göçmen karşıtı görüşleriyle Fransa siyasetinde hızla yükselen Bardella, 2027'de yeniden aday olmaya hazırlanan Le Pen'in cumhurbaşkanı seçilmesi halinde geleceğin Fransa Başbakanı olarak görülüyor.

Bardella, 23 yaşında tanınmamış bir isimken Le Pen tarafından 2019'daki Avrupa Parlamentosu seçimlerine aday gösterilmiş ve bir anda bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Genç siyasetçi özellikle genç seçmen arasında büyük destek görürken bazı kesimler, onu geleceğin Fransa Cumhurbaşkanı olarak görüyor.