AKP Ankara Milletvekili Fuat Oktay hakkında ortaya atılan ‘Yolsuzluk’ iddialarıyla ilgili mal varlığının araştırılması önergesi reddedildi.

Önerge sahibi Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ yaptığı konuşmada "Cumhurbaşkanı yardımcılığı yapmış birinin zan altında kalmasını doğru bulmam. Birinci derece akrabaları dahil mal varlığını araştırılmalı. Kendisi çıkıp açıklamalı" dedi.

Ayrıca, Özdağ "Yozgat’tan beraber bağımsız aday olalım. Kimin zerre kadar karşılığı var, kimin Bozok Yaylası kadar karşılığı var görelim. Türkiye’nin temiz eller operasyonuna ihtiyacı var, tuz koktu. Mal varlıklarını sadece Meclis Başkanlığı’na vermeyelim, açalım, gereğini yapalım. İtalya bunu yaptı, biz neden yapmayalım. Kimin nerede bir yanlışı, hukuksuzluğu varsa gereğini yapmak hepimizin boynunun borcu" ifadelerini kullandı.

"KARA PARA ÜSSÜYÜZ"

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de kara para sahiplerinin son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapıldığını hatırlatarak "Ülkemiz kara paranın üssü, suç örgütü liderleri için ise tam bir cennet oldu. Kara paracıları vatandaş yapan bir çete var mı?" diye sordu. 

CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan ise Türkiye’de 36 dolar milyarderi olduğunu, yolsuzluk algı endeksinde Türkiye'nin Gambiya, Zambiya, Laos, Cibuti, Gabon ile aynı ligde bulunduğunu söyledi.