Arjantin, Mendoza kentinde yaşayan Florencia Guinazu'nun eski eşi tarafından öldürülmesinin şokunu yaşıyor... Çocuklarının babası olan eski eşi Ignacio Agustin Notto ile birlikte yaşadığı evde saldırıya uğrayan 30 yaşındaki kadının öldürülmesi ülkede büyük tepki çekti. 

Guinazu'nun yakınları ve yetkililer başarılı futbolcunun 5 ay önce eski eşini polise şikayet ettiğini ve uzaklaştırma cezası verilmesi için uğraştığını söylerken, evde Notto'nun Guinazu'ya saldırdığı ve önce dövdüğü ve daha sonra da boğazını sıkarak öldürdüğü açıklandı. 

Notto'nun olaydan kısa bir süre sonra eski eşinin yanında intihar ettiği de kayıtlara geçti. 

Yerel medya kuruluşu O Globo, Notto'nun pencere kenarına bir not bıraktığını aktardı. Notta, "Polisi arayın. Çocuklar içeride yalnız" ifadesinin yer aldığı belirtildi. 

Olay sırasında Guinazu'nun 5 ve 7 yaşlarındaki iki çocuğunun PlayStation oynadığı belirtilirken komşuların durumu polise bildirmesinin ardından yetkililer eve geldi. 

Guinazu ve Notto'nun aynı evde yaşamaya devam ettiği belirtilirken Guinazu'nun Kasım ayında Notto'dan evden çıkmasını istediği de aktarıldı.

Guinazu'nun yer aldığı futbol takımı Club Atletico Argentino da, "Takım arkadaşımızın aile içi şiddet yüzünden öldürülmesinden büyük üzüntü duyuyoruz. Dün, eski eşi Ignacio Notto ona şiddet uygulayarak, Guinazu'yu öldürdü ve daha sonra intihar etti" açıklamasını yaptı.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Halen birçok detay bilinmiyor fakat biz yeni bilgileri bekliyoruz. Kadın futbolu yasta, bir kadın daha eski eşi tarafından öldürüldü. BİZİ ÖLDÜRMEYİ BIRAKIN" denildi.

Futbol kariyerinin yanı sıra sosyal medyada da çok aktif olan Guinazu'nun onbinlerce takipçisi bulunuyor.