Galatasaray-Adana Demirspor maçının tartışmalı pozisyonları beIN Sports'un Trio programında yorumlandı.

Eski hakemler Deniz Çoban, Bülent Yıldırım ve Bahattin Duran, Galatasaray'ın 3-1 kazandığı Adana Demirspor maçında verilen kararları değerlendirdi.

RAMS Park'ta tartışma yaratan penaltı kararı ve diğer pozisyonlarla ilgili, şu değerlendirmeler yapıldı:

NDIAYE'NİN PENALTI BEKLEDİĞİ POZİSYON

Deniz Çoban: Penaltıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir pozisyon. Penaltıya benzeyen hiçbir tarafı yok bunun.

Bahattin Duran: Benim için de fazla konuşulacak detay da yok. Hava topu, iki oyuncu da kendilerini çok çabuk yere bırakıyor. Pozisyon nizami.

Bülent Yıldırım: Ndiaye rakibinin önüne geçip, temas almaya çalışıp kolay bırakıyor kendini. Hakemin açısı da iyi. Doğru açıdan görmüş, devam kararı doğru.

NELSSON'UN POZİSYONUNDA PENALTI KARARI DOĞRU MU?

Deniz Çoban: Bir vücut nasıl genişletilir, nasıl bariyer olur? Böyle bariyer olur. Bunun tartışılacak hiçbir yanı yok. Net penaltı. Ama hakemlerin vermesi lazım bu kararı. Hakem buradan bakıyor, oyuncuyu yere seriyor kart çıkmıyor. Hakem maç alıyor, VAR almıyor. Yarın da Abdülkadir Bitigen maç alır, VAR alamaz. Böyle mi oluyor?

Bahattin Duran: Bu pozisyon tartışmasız çok net bir penaltı. Deniz Çoban da anlattı. Nelsson sol kolunu arkaya aldı ama dirseği vücudunu genişleterek kaldırdı. Bu kesinlikle ve kesinlikle doğal konum değil. Vücudunu, top geçmesin diye büyüttü. Bunun cezası da penaltı. VAR doğru şekilde müdahale etti. 

Bülent Yıldırım: Tartışacak bir şey olmadığını düşünüyorum ben de. Hakemin yakalamasını tercih ederdim. VAR'a bırakılmayacak kadar açısı da uygun hakemin.