Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galataport Terminal’de “GS Store 2024 Relansman Gecesi” etkinliği öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek transferle ilgili konuşarak, "Transfer konusunda... Bugün Florya'daydım. Çok güzel bir ekibimiz var. Galatasaray için en iyisini yapmak üzere çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

"BOEY'NİN SATIŞI GALATASARAY İÇİN ÖNEMLİYDİ"

"Sacha Boey'in satışı rekor oldu. Oyuncuyu takımıza kazandıran Burak Elmas, Fatih Terim... Okan Buruk döneminde zirveye çıktı. Onlara teşekkür ediyorum. Sacha Boey transferinde birçok ismin emeği var. Hepsine büyük teşekkür gönderiyorum. Şampiyonlukta büyük rolü olan bir oyuncumuz. Bu sene de Bayern Münih gibi büyük bir kulübe gitti, onunla gurur duymalıyız. Erden Timur ile birlikte sabah 4'lere kadar çalıştık. FFP çerçevesinde buna ihtiyacımız vardı. FFP'ye dikkat etmemiz gerekiyor, her zaman Demokles'in kılıcı gibi tepemizde duruyor. Bu satış, Galatasaray için önemliydi."

TARAFTARA KEREM AKTÜRKOĞLUM MESAJI

"Kerem bizim kaptanımız. Galatasaray'ın geleceği olan bir sporcumuz. Taraftarlardan ricam, oyuncularımızı desteklemeleri. Bu tür hareketlerle oyuncumuzun performansını etkileyecek bir şey yapmasınlar. Kerem her zaman bizim en önemli oyuncumuz olmuştur."Kerem Aktürkoğlu; Galatasaray için en iyisini yapmaya çalışıyor, geçen sene bunu kanıtladı.

"SATIŞ BEDELİ KONUSUNDA..."

"Şu anda bazı oyuncularımıza teklifler var ama satış bedeli konusunda çalışmamız sürüyor. Net olan, bitmiş bir şey yok. Ziyech'in transferiyle ilgili şu an herhangi bir gelişme yok. Galatasaray, Avrupa'da büyük başarılar elde etmiş bir kulüp. Bu sene de benzer başarılara ulaşacaktır. Sparta Prag'ı sabırsızlıkla bekliyoruz."