Galatasaray transferde emin adımlarla, nokta atışı takviyelerle ilerlemek istiyor. Orta saha transferindeki yol haritası da belirlendi. Öncelik Monaco’nun Fransız milli yıldızı Youssouf Fofana’ya verildi. Henüz 25 yaşında olması, fizik üstünlüğü, oyun aklı ve çift yönlü etki yaratabilmesi onu bir adım öne çıkarıyor.

Fransız ekibinin 25 milyon Euro’luk talebinin 15 milyon Euro seviyesine indirilmesine çalışılıyor. Fofana da yüksek bir maaş istiyor ancak Galatasaray kurmayları, oyuncuyu ikna edeceklerine inanıyor.

FLORYA İLE İLETİŞİMDE

Wilfred Ndidi ise bir başka alternatif olarak değerlendiriliyor. Leicester City ile sözleşmesi biten 27 yaşındaki Nijeryalıyla üç yıllık sözleşme düşünülüyor. İki oyuncunun birden transfer edilmesi de ihtimaller dahilinde. Transferin ekonomik önü ise muhasip üye olarak yeni yönetime dahil edilen İbrahim Hatipoğlu’na bağlandı.

Hatipoğlu, ekonomik açıdan en iyi anlaşmaları yapmak için bir ekip kurdu ve Florya ile ortaklaşa çalışıyor.

KEFİLİ YUNUS AKGÜN

Yunus Akgün geçen sezonu Leicester City’de geçirdi ve Wilfred Ndidi konusunda Okan Buruk’a olumlu rapor verdi. Nijeryalının takıma fayda sağlayacağını anlatan Yunus, eski takım arkadaşına da Galatasaray ile ilgili bilgiler verdi.