Trendyol Süper Lig'in 25. haftasında Galatasaray'ın sahasında RAMS Başakşehir ile oynadığı karşılaşmada Barış Alper Yılmaz, 25. dakikada ağlara gönderdiği topla takımını öne geçirdi. Son haftaların formda futbolcusu Barış Alper Yılmaz, böylece Süper Lig kariyerinde ilk kez üst üst üç maçta gol atma başarısı gösterdi.

Öte yandan karşılaşmada ikinci yarının başı oynanırken, Barış Alper Yılmaz örnek bir harekete de imza attı. Sağ kanattan ceza sahasına giren ve son çizgiye kadar inen Barış Alper Yılmaz, iki savunmacıyla girdiği ikili mücadelede orta yapmaya çalıştı. Ancak topun kale çizgisini geçmesinin ardından yardımcı hakem korner kararı verdi.

Bunun üzerine karşılaşmanın orta hakemi Cihan Aydın da Galatasaray lehine korner atışı verdi. Bu kararın ardından Cihan Aydın'a dönen Barış Alper Yılmaz, topun kendisinden çıktığını söyledi. Cihan Aydın da Barış Alper Yılmaz'a teşekkür ederek kararını aut olarak değiştirdi.

Barış Alper Yılmaz'ın bu örnek hareketi, Galatasaray tribünlerinden de alkış aldı.

Öte yandan Barış Alper Yılmaz, Victor Nelsson'un sakatlanmasının ardından sağ açıkta başladığı karşılaşmayı sağ bekte tamamladı.