Şampiyonluk coşkusunu çabuk bitirmeye alışkın Galatasaray camiası, 24. zaferinin kutlamalarını da fazla sürdüremedi. Seçim ve yönetim kaynaklı gelişmeler, bunda etkili oldu.

Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur’un sitem dolu istifasının ardından futbol operasyonlarının başına geçen isimler ve yeni planlama da netleşti.

Timur’un Sportif A.Ş’deki görevini İbrahim Hatipoğlu ve Maruf Güneş devralacak. Ancak transfer operasyonlarını bizzat Kulüp Başkanı Dursun Özbek yürütecek.

BU KEZ HATA YOK!

Erden Timur görevi bırakmadan önce başlayan kadro planlaması ile ilgili görüşmeleri de Özbek tamamlayacak.

Başkanın bu konudaki en büyük destekçilerinden biri Futbol Direktörü Cenk Ergün olacak. Fatih Demireli ve Ayhan Akman ise gözlemci olarak Emre Utkucan ile birlikte çalışacak.

Cimbom’un yeni transfer ekibi; Icardi, Mertens ve Torreira transferlerinden sonra Zaha, Tete, Ndombele gibi hayal kırıklıklarının yeniden yaşanmaması için ter dökecek.

AMRABAT PAZARLIĞI

Galatasaray yönetimi, transferde ilk hamleyi Sofyan Amrabat için yapmaya hazırlanıyor.

Geçen sezon da istenen ancak Faslı orta saha oyuncusunun Manchester United’a kiralık gitmesiyle gerçekleşmeyen transferde sarı-kırmızılılar, Nicolo Zaniolo kozunu kullanmayı hedefliyor.

Fiorentina’nın Zaniolo’ya talip olması nedeniyle 27 yaşındaki Faslı ön libero için takas formülü gündemde.

Galatasaray, Floransa kulübüne Zaniolo karşılığında Amrabat artı 10 milyon Euro teklifini yapacak.