Şampiyon kadroya seviye atlatmak için büyük umutlarla Galatasaray’a gelen Wilfred Zaha ve Tanguy Ndombele, yeni sezon planlamasında yer almayacak.

Bu sezon 26 maçta sadece 664 dakika süre alan, maaşı 3.1 milyon Euro olan 27 yaşındaki Fransız orta saha oyuncusu, kiralandığı Tottenham’a geri dönecek.

Bedelsiz gelen; 39 maçta 10 gol - 5 asist üreten ancak beklentileri karşılayamayan Fildişi Sahilli kanat/forvete ise “Kendine takım bul” denilecek.

Haziran 2026’ya kadar kontratı bulunan Zaha’nın maaş yükü 4 milyon 350 bin Euro.

ZIYECH ARABİSTAN'A

Galatasaray'ın sezon başında Chelsea’den kiralık olarak kadrosuna kattığı,  ücretsiz satın alma opsiyonu bulunan Hakim Ziyech’e Suudi Arabistan’dan talip çıktı.

Fransız basınında çıkan haberlere göre Al-Shabab, 31 yaşındaki Faslı oyuncuya 2 buçuk yıl için 37.5 milyon Euro net maaş önerdi. Al-Shabab, geçen yaz Ziyech’i kadrosuna katmak istemiş; sağlık testleri olumsuz sonuçlanınca transfer gerçekleşmemişti.

Bu sezon sakatlıklar nedeniyle 20 resmi maça çıkan Ziyech, Galatasaray’a 6 gol-4 asistlik skor katkısı sağladı.

AURIER, GELDİ GİDİYOR

Rekor bedelle Bayern’e satılan Boey’in boşluğunu doldurması için ara dönemde bedelsiz alınan Serge Aurier, hem sakatlıkları hem de fiziksel yetersizliği nedeniyle Okan Buruk’un gözüne giremedi.

31 yaşındaki Fildişi Sahilli sağ bek kalan 4 maçta son şanslarını kullanacak. Ancak devam edilmesi beklenmiyor.