Galatasaray Kulübü, 1-0 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından, sarı lacivertli futbolcuların soyunma odasında küfürlü tezahürat yaptığını iddia etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan sarı kırmızılılar, Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra kafileden başka kişilerin de tezahürata eşlik ettiğini belirtti.

Jayden Oosterwolde'nin sosyal medyada yayınladığı görüntüleri kaynak gösteren sarı kırmızılılar, bahsi geçen oyuncuların PFDK'ye sevk edilmesi için başvuruda bulunulduğunu duyurdu.

PFDK'nin daha önce yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'de Mert Hakan Yandaş 5 maç, İrfan Can Eğribayat 3 maç ve Jayden Oosterwolde 1 maç men cezası aldığı açıklanmıştı.

Galatasaray'ın konuyla ilgili açıklaması:

19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasından sonra soyunma odasından paylaşılan görüntülerde Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti ve diğer kulüp personelleri tarafından sportmenliğe aykırı küfürlü tezahüratta bulunulduğu görülmüştür. İlgili görüntüler Fenerbahçe futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde tarafından Instagram sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılmış ve edilen hakaretler alenileştirilmiştir. Görüntüler incelendiğinde Fenerbahçe futbolcuları Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe kafilesinden başka kişilerin de küfürlü tezahürata eşlik ettiği açıkça ortadadır. Bu eyleme iştirak eden şahısların, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından görüntüler dikkatlice incelendikten sonra tespit edilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevklerinin gerçekleştirilmesi için bugün sabah saatlerinde kulübümüz tarafından başvuru yapılmıştır. 

Sürecin yakından takipçisi olacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü