Trendyol Süper Lig'in 37. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçta sarı-kırmızılı taraftarlar, Mert Hakan Yandaş'a sahaya yabancı madde atarak tepki gösterdi.

Fenerbahçe'nin her korner kazandığı pozisyonda topun başına geçen Mert Hakan Yandaş'a, tribünlerden yabancı maddeler atıldı. Mert Hakan Yandaş, korner kullanmakta zorlanırken, karşılaşmanın hakemi Arda Kardeşler'e durumu anlatmaya çalıştı. Arda Kardeşler ise Mert Hakan Yandaş'a atışı kullanması gerektiği uyarısında bulundu. 

Galatasaray Kaptanı Fernando Muslera ve diğer futbolcular, taraftlarları sahaya yabancı madde atmamaları konusunda uyardı. Uyarılara rağmen tepkilerini sürdüren Galatasaray taraftarları, hemen hemen her korner atışında sahaya yabancı madde atmayı sürdürdü.

Mert Hakan Yandaş, karşılaşmanın 64. dakikasında yerini Joshua King'e bıraktı. Mert Hakan Yandaş, oyundan çıkarken yavaş davrandığı gerekçesiyle sarı kart gördü. 

FENERRBAHÇE TRİBÜNLERİNDEN MEŞALE ATILDI

Karşılaşmada ikinci yarı oynanırken Fenerbahçe tribünlerinde meşale yakıldı. Yakılan meşale daha sonra Galatasaray taraftarlarının izlediği alana atıldı.

Yanan bir şekilde Galatasaray tribünlerine düşen meşale, kimseye zarar vermeden söndürüldü.