Geçtiğimiz yıllarda Süper Lig başlamadan önce oynanan ancak bu yıl iki kez ertelemenin ardından Şanlıurfa'da oynanacağı açıklanan Süper Kupa finali için maç günü geldi, tartışmalar ise devam ediyor. Galatasaray Fenerbahçe maçına, son anda bir sürpriz olmazsa Fenerbahçe U19 takımıyla çıkacak. 

GALATASARAY FENERBAHÇE MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA OYNANACAK?

Fenerbahçe Galatasaray Süper Kupa finali 7 Nisan 2024 Pazar günü saat 21.30'da Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacak.

GALATASARAY FENERBAHÇE SÜPER KUPALI MAÇI HANGİ KANALDA?

Süper Kupa finali ATV'den naklen ve şifresiz olarak yayınlanacak.

FENERBAHÇE GALATASARAY MAÇI OYNANACAK MI?

Fenerbahçe; maç hem ertelenmediği hem de yabancı hakem atanmadığı için, A takımla sahaya çıkmama kararı almıştı.

Sarı-lacivertlilerin, ezeli rakibinin karşısına, U19 ve U17 takımlarından oluşan bir kadroyu sahaya sürmesi bekleniyor.

FENERBAHÇE SAHAYA 9 KİŞİ ÇIKABİLİR

A takım antrenörlerinden Murat Zeki Göle veya Recep Karatepe’nin, sarı- lacivertlilerin başında olması bekleniyor. Fenerbahçe hem güçlü ezeli rakibi önünde skor anlamında zor durumda kalmamak, hem gençleri korumak, hem de ceza almamak için karşılaşmaya 9 oyuncu ile başlama formülü üzerinde duruyor.

İlerleyen dakikalarda 3 oyuncu da çıkarılacak ve maç tatil edilecek. Hükmen kazanan Galatasaray kupayı kazanırken Fener de ceza almayacak.

KUPA TÖRENİ YOK!

MAÇ büyük bir olasılıkla yarım kalacağı için kupa töreni de olmayacak.

Karşılaşma ile ilgili nihai kararı, TFF yönetimi verecek. Maçın tescil edilmesinin ardından Galatasaray’a kupasının evindeki bir lig maçından önce verilmesi bekleniyor.