Trendyol Süper Lig'in 25. haftasında Fenerbahçe, sahasında oynadığı maçta Corendon Alanyaspor ile 2-2 berabere kalarak şampiyonluk yarışında yara aldı.

Karşılaşmanın ardından Galatasaray, Fenerbahçe lehine çalınan penaltı kararı ile ilgili resmi X hesabından bir paylaşımda bulundu. 

Paylaşımda "Kırmızı kartlara kör bir hakem, komik bir penaltı…Skandal hakem kararlarıyla şampiyonluğu emeklilik ikramiyesi olarak verme operasyonunuz gerçekleşmeyecek, baskıya boyun eğenlere rağmen hak eden kazanacak!" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe de, Galatasaray bu paylaşımına yine resmi X hesabından yanıt verdi. 

Fenerbahçe'nin paylaşımında ise "Kör hakemleri, komik penaltıları, yıllarca konuşulan skandal hakem kararlarını ve tiyatro maçları en iyi bilen; kurgu şampiyonluklarıyla futbol tarihine kazınan, dualarla himmetlerle ayağa kaldırılan kulübe notumuz; “Kişi kendinden bilir işi…” Bu sezon saha içi saha dışı kurgularınız tutmayacak; algı, manipülasyon ve yalanlar değil hak eden kazanacak, FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLACAK" denildi.

FENERBAHÇE İKİNCİ YARININ BAŞINDA PENALTI KAZANMIŞTI

Alanyaspor karşısında ilk yarıyı 1-0 geride tamamlayan Fenerbahçe, ikinci yarının hemen başında penaltıdan bulduğu golle beraberliği yakalamıştı. 

Karşılaşmada 47. dakika oynanırken ikinci yarıda oyuna dahil olan İrfan Can Kahveci'nin kullandığı duran topa hareketlenen Djiku, rakibinin müdahalesiyle yerde kalmış ve takımına penaltı kazandırmıştı.

Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında pozisyon ile ilgili şunları söylemişti:

"Tadic'in kırmızı kart beklenen pozisyonunda oyuncumuzun bileğinin üzerinde bir darbe var. 4. hakem bilerek olmadığını söyledi. Ben penaltı pozisyonunu izlemedim ama kulübem 'Penaltı değil' diyor. Hakem net penaltı verince kendi kulübeme kızıyorum 'Nasıl bakıyorsunuz' diye..."