119 yaşındaki Galatasaray’ın formasını, dünyaca ünlü pek çok futbolu giydi... Kimi iz bıraktı; kimi beklentilerin çok uzağında kalıp, hatırlanmadı. 26 Temmuz 2023’te sözleşme imzalarken dünyayı ayağa kaldıran Mauro Icardi; 2 yılda ‘efsane’ oldu.

Barcelona, Inter, Paris SG gibi kalburüstü takımlarda oynamış, gol krallığı yaşamıştı. Sakatlıklarla geçen ilk sezonunda az ama öz katkı yaptı; son haftalardaki gol-asist katkısıyla 23. şampiyonluğun kazanılmasında başrolü oynadı. 2023-24 sezonunda kendini aştı; kariyerinin en parlak dönemini geçirdi.

EN ÇOK O SEVİLİYOR

47 maçta 44 kez skora etki etti; 24. şampiyonluğa da damgasını vurdu. Sadece iki sezondaki gol ortalamasıyla, kulüp tarihinin bu istatistikteki en iyilerinden biri oldu. Taraftarın en çok onu seviyor... Adına şarkı atfedildi. Eşiyle ilişkisi, özel hayatıyla da hep ön plandayken; şampiyonluk kutlamalarının da yıldızıydı.

Ali Koç’a ‘uyku’ ve ‘9 numaralı forma’ göndermeleri... “Fener ağlama” tezahüratı... ‘Derin Galatasaray’ iddialarına atıfta bulunarak son törene pelerinle ve meşalelerle sahaya çıkması... Mauro Icardi, neden gerçek bir süperstar olduğunu kanıtladı...