Sevgili okuyucularım yazıma spor ekranı ile başlamak istiyorum... Galatasaray hepinizin bildiği gibi Sparta Prag’ı evindeki ilk maçta 3-2 mağlup etmesine rağmen deplasmanda 4-1 kaybedince Avrupa’ya veda etti. Artık Süper Lig’de zirve koruma mücadelesini sürdürecek. Büyük umutlarla başlayan Avrupa sezonu sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Okan Buruk’un büyük mücadelesine rağmen hüsranla bitti.

Dizi ekranında ‘İnci Taneleri’ kendi gününde birinciliklerini sürdürüyor. Yılmaz Erdoğan’ın, başarılı yapımı harikalar yaratıyor... Rotamızı ‘Kızılcık Şerbeti’ne çeviriyoruz. Nilay karakterini başarı ile canlandıran Feyza Civelek, uzun yıllardır çeşitli dizilerde rol aldı. ‘Adını Feriha Koydum’ dizisindeki iyi performansı Feyza Civelek’i bugünlere taşıdı. Hakikaten gün geçtikçe oyun performansında ivme kazanıyor. Dizinin önemli Nilay karakteri, milyonlarca izleyicisini hayranlıkla takip ettiriyor. Kızılcık Şerbeti önemli yüksek reytinglerine de devam ediyor.

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan günlere az kaldı. 11 Mart’ta başlayacak mübarek Ramazan ekranına kanallar da  hazır. Yine en büyük reytingi her zamanki gibi Nihat Hatipoğlu alacaktır diye düşünüyorum. 2024’te başarılı dizilerin büyük rekabetini hep birlikte izliyoruz. Ömer, Yalı Çapkını, Yargı, yeni başlayan İnci Taneleri ve reytingleri altüst eden çok başarılı Kızılcık Şerbeti büyük performanslarla gidiyorlar. Her birinin senaryosu çok düşünülerek ve iyi inisiyatifler kurularak yazılıyor...

Son olarak bir tebrikle bitirmek isterim. Birçok önemli dizinin yapımcısı Birol Güven, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Sinema Müdürlüğü görevine atandı. Önemli görevinden dolayı kendisini tebrik ediyorum.

Sevgi ile kalın...