Galatasasray, sol bekte yıllardır bir istikrarsızlık yaşıyor. Nagatomo (2018-2020) bu bölgede iz bırakan son isimdi. Kazımcan dışında kiralanan Angelino da beklentileri karşılayamayınca bu bölgede Barış Alper, Kaan ve Abdülkerim forma giydi. Peki çare olarak seçilen Derrick Köhn nasıl bir oyuncu?

Gelin Gana asıllı 25 yaşındaki Alman oyuncuyu yakın plana alalım:

- 1.80 m. boyunda buna karşın süratli. Fiziki mücadeleden kaçmayan ancak işi hızıyla bitirmeyi tercih eden bir isim. Tam bir atlet.

- Rakip ceza alanına girmeyi seviyor. Oyunun hücum yönünde daha güçlü.

- Kariyerinde inişler çıkışlar yaşamasının da etkisiyle mental olarak güçlü. Kendine hedefler çizen ve bunu başarmak için çalışmaktan kaçmayan bir futbolcu.

- Ortaları isabetli. Özellikle kornerlerden çok asist yapıyor. Uzaktan şutları da etkili.

- Bayern Münih altyapısına alınacak kalitedeydi ancak performans olarak as isimlerin seviyesine ulaşamadı.

- Zaman zaman fazla çalıma giriyor. Defansif olarak arkasına atılan toplarda ise başarısız olmasa da bu yönünü güçlendirmeli.

SUDAN UCUZ SOL BEK KÖHN

Köhn'ün maliyeti KAP’a bildirildi. Oyuncu için 3 milyon 350 bin Euro bonservis ve şarta bağlı 300 bin Euro’luk ‘bonus’ ödenecek. Anlaşma 2025-26 sezonuna kadar ve 2027-28’e dek uzatma opsiyonu var. Yarım sezon için Köhn’e 300 bin Euro ödenecek. Gelecek sezon 450 bin Euro, sonraki sezon ise 500 bin Euro garanti ücret verilecek. Bir defaya mahsus olan imza parası ise 50 bin Euro... Alman futbolcu dün İstanbul’a geldi.