Süper Lig'in 22. haftasında RAMS Park'ta oynanan Galatasaray-İstanbulspor maçında çok tartışılan anlar yaşandı. David Sambissa'nın 28. dakikada attığı golle öne geçen İstanbulspor 33'te gelişen hızlı atakta Emir Gültekin ile farkı 2'ye çıkardı. 

VAR UYARIDA BULUNDU

Galatasaray cephesi gol öncesi İstanbulspor ceza sahası içerisinde bir elle oynama itirazında bulundu ve VAR uyarısı geldi. İstanbulspor'un attığı 2. gol öncesi yaşanan pozisyonda Galatasaraylı oyuncular İstanbulsporlu ismin ceza sahası içerisinde topa elle müdahale ettiği itirazlarında bulunarak penaltı bekledi. 

GOLÜ İPTAL ETTİ, PENALTI VERDİ

VAR uyarısı sonrası pozisyonu incelemek için kenara giden Bahattin Şimşek gol öncesi pozisyonda İstanbulspor ceza sahası içerisine gelen topta elle oynama tespit etti ve Galatasaray için penaltı noktasını gösterdi. 

İstanbulspor'un ikinci golü 35. dakikada yapılan inceleme sonrası iptal edildi ve Galatasaray penaltı kazandı. İstanbulsporlu oyuncular elle oynamaya sebebiyet veren bir itme olduğu itirazlarında bulunsa da hakemin kararı değişmedi.

KEREM AKTÜRKOĞLU SKORU EŞİTLEDİ

36'da penaltı noktasına gelen Kerem Aktürkoğlu atışı gole çevirerek maça dengeyi getiren isim oldu. 3 dakika içerisinde yaşanan kritik pozisyonlar RAMS Park'ta ilk yarıya damga vurdu.