AKP'nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Galatasaray Kulübü'ne ziyaret gerçekleştirdi. Beşiktaş Kulübü'nde sonra sarı kırmızılı kulübe giden Murat Kurum'u, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ağırladı.

Düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan Dursun Özbek, Murat Kurum'un sarı kırmızılı camia ile ilişkisinin 7-8 sene öncesine dayandığını ve 6 Şubat deprem felaketinde yakın bir iş birliği yapıklarını dile getirdi.

AKP'nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum hakkında "İstanbul için şans" diyen Özbek, şu ifadeleri kullandı: 

"Sayın bakan, daha önceki icraatlari çerçevesinde gerek Galatasaray, diğer kulüplerle devamlı ilişkide olan, önemli, Türkiye'ye hizmet eden kişiliği var. Dolayısıyla sayın bakanla bizim Galatasaray olarak buluşmamız bundan 7-8 sene evveline kadar gidiyor. Özellikle kendisinin 6 Şubat'taki deprem felaketinde çok yakın iş birliğimiz oldu."

"HİZMETİMİZİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPTI"

"Depremin 1. gününden itibaren bölgedeydik, sayın bakanım da oradaydı. Galatasaray'ın yapması gerekenleri her gün kendisiyle istişare ettik. Orada verdiğimiz hizmetin öncülüğünü kendisi yaptı. Konteyner kent yaptık. Şu anda yaşam orada devam ediyor. Bölgeden verilen göç sebebiyle kalıcı konutun önemini söyledi, biz de 300 konutun yapmını üstleneceğimizi söyledik ve protokol yaptık."

"İSTANBUL İÇİN BİR ŞANS"

"Sayın bakanımıza verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Sayın bakanımın İstanbul'a bakış açısını çok iyi biliyorum. Kendisiyle defalarca bunları konuşma fırsatımız oldu. Şahsi kanaatim, sayın bakanın İstanbul için bir şans olduğunu, faaliyetlerini özellikle İstanbul'un ihtiyaçları çerçevesinde sürdüreceğinden ben son derece eminim."

"Bu konuyla ilgili olarak, 31 Mart seçim gününün Türkiye için, İstanbul için hayırlı olmasını diliyorum. Sayın bakanıma da başarılar diliyorum."