Galatasaray'da 10 numara pozisyonu, önümüzdeki sezondan itibaren büyük olasılıkla değişecek. Dries Mertens’in kontratı sezon sonunda bitiyor. Teknik Direktör Okan Buruk’un; kariyerini noktalamayı planlayan, Belçika futbolunun 37 yaşındaki efsanesine ekibinde yer alması için teklifte bulunduğu öğrenildi. Mertens’in ise ailesine daha fazla zaman ayırmak ve hayali olan dünya turuna çıkmak için teklifi ‘şimdilik’ reddettiği belirtildi.

SÖZLŞMESİ SONA ERİYOR

Buruk geçen yıl da Juan Mata’ya benzer bir teklif sunmuş ancak İspanyol yıldız, kariyerine devam etme kararı almıştı. Futbolu bırakacak Mertens’in yerine 10 numara (forvet arkası) pozisyonuna oyuncu arayan Galatasaray’ın ilgilendiği öncelikli isim Marco Reus. Altyapısından yetiştiği Borussia Dortmund ile kontratı sezon sonunda bitecek 34 yaşındaki Alman’ın temsilcisi Dirk Hebel ile ilk görüşmenin olumlu geçtiği öğrenildi.

417 MAÇTA 168 GOL

1995’ten beri sarı-siyahlı formayı terletip kaptanlık da yapan Reus, asıl bölgesi olan 10 numaranın yanı sıra sol açıkta da oynayabiliyor. Alman Milli Takımı ile 48 maçta 15 gol atan Reus’un Dortmund kariyerindeki 417 maçta 168 gol 128 asisti bulunuyor.