Biri 34 maçın 30’unu kazandı; 2,73 puan ortalaması yakaladı. Diğeri 89 puan toplayıp 2,61 gibi normal şartlarda hayal edilmesi bile zor bir ortalama yakaladı.

Galatasaray ve Fenerbahçe, bırakın son yılları, Süper Lig tarihinin en ilginç ve kıyasıya şampiyonluk yarışını izletiyor.

İki takım da rekorlarla dalga geçerken şampiyonluk için her şeylerini veriyor ve bitime dört hafta kala çılgın bir senaryo ufukta bekliyor: Kimin ‘100’ü gülecek?

105 PUANA 101 PUAN

Galatasaray, dört puan farkla önde. Şampiyonluk yolunda istatistikçilerden tutun da yapay zekaya kadar favori gösterilir durumda.

15 maçlık galibiyet serisi yakalayan sarı-kırmızılılar, sezonu olabilecek en yüksek şekilde 105 puanla bitirmeyi hedefliyor. Fenerbahçe’nin de ulaşabileceği maksimum puan 101...

37. haftadaki Galatasaray-Fenerbahçe derbisini sadece bir takımın kazanabileceğine göre iş bambaşka bir yere gidiyor.

FENERBAHÇE DEZAVANTAJLI

Ezeli rakiplere 100 puan toplamak bile şampiyonluk için yetmeyebilir. Galatasaray mevcut senaryoların tam dördünde 100 puanı aşıyor.

İki galibiyet, bir beraberlik ve bir yenilgi halinde bile 100 puanda bitiriyor. Fenerbahçe’nin ise 100 puana ulaşmak için tek bir formülü var: Son dört maçını kazanmak...

Bu, Galatasaray’ı deplasmanda yenmek anlamına geliyor ama ilginçlik de burada... Bu senaryoda dahi Fenerbahçe’nin şampiyon olamama ihtimali bulunuyor.

İKİ TAKIM DA 100 PUANI GEÇEBİLİR

İki takımın da 100 puanı geçmesinin iki yolu var.

İlki şöyle: Fenerbahçe kalan tüm maçlarını kazanıp 101’i bulacak, Galatasaray da ezeli rakibine kaybetmesine rağmen diğer üç maçını kazanıp 102’ye gelip ipi göğüsleyecek.

Diğeri ise daha da ilginç: Galatasaray, tüm maçlarını kazanan Fenerbahçe’ye yenilmesine ek olarak bir de beraberlik yaşayacak ve 100 puanda kalacak.