Galatasaray Spor Kulübü ile Nef Vakfı iş birliğinde, Kahramanmaraş'ta depremzedeler için kurulan ve Ramazan ayı süresince her gün iftar yemeği sunulan konteyner şehir, kulüp başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ziyaret edildi. Bu ziyarette, "Bu Destek Hiç Bitmeyecek" teması altında, yaklaşık 3 bin kişilik nüfusa ev sahipliği yapan Galatasaray & Nef Vakfı AFAD Yaşam Alanı'nda özel bir iftar programı gerçekleştirildi.

Dursun Özbek, Galatasaray Kulübü'nün ikinci başkanı Metin Öztürk ve diğer yönetim kurulu üyeleri, iftar programına katılmak üzere Kahramanmaraş'a geldiklerinde, öncelikle şehir çarşısında esnafı ziyaret etti. Takip eden programda, Galatasaray & Nef Vakfı AFAD Yaşam Alanı'nda düzenlenen iftar etkinliğine katıldılar. İftar öncesi, depremden etkilenen vatandaşların evlerine de bir ziyaret gerçekleştiren Özbek ve heyeti, burada önemli açıklamalarda bulundular.

"KAHRAMANMARAŞ İNSANI BAŞKA"

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş’ta kalıcı konut yaptıklarını söyleyen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Kahramanmaraş’ta izlerimiz var. Deprem sonrası burada faaliyetimiz oldu. Konteyner kent yaptık şimdi kalıcı konut yapıyoruz. Kahramanmaraş insanı başka. Çok büyük ilgi gösteriyorlar, burada bir sevgi seli var. Dolayısıyla ben de onların elini sıkıyorum, onlara sarılıyorum. Onların da bu acıyı unutmaları için mümkün olan her türlü desteği vereceğiz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY'IN ELİ HEP BURADA"

Galatasaray Spor Kulübü'nün ikinci başkanı Metin Öztürk, Kahramanmaraş'taki faaliyetleriyle ilgili olarak, Galatasaray'ın her zaman bölgeye destek olmaya devam edeceğini vurguladı.

Öztürk, "Birlikte 1905’in özü bu destek. Deprem dönemi herkesin hassasiyetinin daha yüksek oluyor. Daha sonra doğal olarak insanların kendi yoğunlukları gündeme geliyor. Başkanımızın liderliğinde Birlikte 1905 'Bu destek hiç bitmeyecek' diyerek buraya kadar getirdik Nef Vakfı ile beraber. Galatasaray’ın eli hep burada. Galatasaray sadece bir spor kulübü değil aynı zamanda üyeleri, sporcuları, taraftarları ile beraber Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu da gösterdi. Ramazan kutsal bir aydır. Buradaki dostlarımızla beraber iftar yapacağız. Umarım en kısa zamanda kalıcı konutlar da faaliyete geçer" şeklinde konuştu.

Kulübün başkan yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu da, bölgeye olan bağlılıklarını dile getirerek, “1 seneden fazla oldu. Her zaman ikinci bölgemiz burası. Fırsat buldukça her fırsatta geliyoruz. Ramazan ayında da buradayız. Bu yarayı hiç unutmayacağız.” ifadelerini kullandı.