2019 yılında alkolizm nedeniyle rehabilitasyona giren 37 yaşındaki aktör, merkezdeyken kendisine, psikiyatrik bir rahatsızlık olan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) teşhisi konduğunu açıkladı.

Hastalığını sağlıklı yaşam podcasti "Hidden 20%"nin yakın tarihli bir bölümünde açıklayan İngiliz aktör, “Hayatımın buna bağlı olduğunu fark ettim. Şans eseri doğru zamanda doğru yerdeydim. Orada yeni bir hayat kurmayı başardım," dedi.

Sarhoş olarak rehabilitasyona girdiğini ve orada ayıldığını söyleyen Harington, artık 2 yaşındaki oğlu ve 6 aylık kızına baba olmaya odaklandığını kaydetti.

DEHB, kişinin odaklanma sorunu yaşamasına ve dürtüsel davranışlar sergilemesine neden olan bir hastalık olarak biliniyor.

“Kafam odadaki her şeye aynı anda gitmek istiyor" diyerek hastalığını açıklayan Harington, küçük çocuklarıyla oynarken bazen "huzursuz" olduğunu ekledi.

Belirli zamanlarda baba olmanın yanı sıra oyunculuk kariyeriyle de baş etmenin kendisi için ne kadar zor olduğunu kaydeden aktör, “Şu anda işime dönmekte zorlanıyorum. Çoklu görevleri pek iyi yapamıyorum” dedi.